Gözenekleri Sıkılaştıran Doğal 10 Losyon Tarifi

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz gözenekleri sıkılaştıran losyon tarifleri nelerdir ?

Tamamen doğal mutfağınızda bulunan malzemeler ile kısa bir sürede hazırlayabileceğiniz, birbirinden etkili gözenekleri sıkıştıran losyon tariflerini sizler için hazırladık.

Birazdan sizler ile paylaşacağımız tarifleri tıpkı çay demler gibi, demleyip hazırlayabilirsiniz. Evde kolaylıkla hazırlayacağınız losyonların içine cildinizin ihtiyacına göre başka malzemelerde ekleyip, losyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu doğal losyonları bir pamuk yardımı ile temiz cildinize sürün.

Yeşil Çay Losyonu Cilde Faydaları

Bildiğiniz gibi yeşil çay oldukça güçlü antioksidandır. Cilt tabakanızı bir katman gibi sarar. Dış etkenlere karşı cildinizi korur.

Cilt Kızarıkları İçin Melisa Losyonu

Cildinizi sakinleştirmek ve ferahlık vermek için melisa losyonu tercih edin. Melisa cildinizdeki kızarıklarının giderilmesinde yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizin neminin korumasına da yardımcı olur. Cildinize canlılık katar.

Cilt İltihaplarına Karşı Papatya Losyonu

Cilt dokunuzda dökünmeler mi meydana gelmeye başladı ? Cildiniz kurmaya mı başlıyor ? Cilt iltihaplarının belirtileri canınızı mı sıkıyor ? O zaman papatya losyonu kullanmanın zamanı geldi.

Lavanta Losyonu İle Yorgun Ciltlere Elveda

Kimi zaman yoğun iş temposundan dolayı, kimi zaman uykusuzluktan dolayı cildimiz yorgun görünür. İşte bu yorgun görünümü yok etmek için aynı zamanda cildimizi nemlendirmek için lavanta losyonu kullanmanın zamanı gelmiştir.

Pürüzsüz Cildin Sırrı Kuru Üzüm Losyonunda Saklı

Cilt dokunuzdaki nem kaybını önlemek için tercih edebileceğiniz diğer bir losyon ise, kuru üzüm losyonudur. Cilt dokunuzun elastikiyetini kaybettiğinde kuru üzüm losyonu kullanabilirsiniz. Düzenli kullandığınız zaman cildinizin gözle görünür bir şekilde toplandığını göreceksiniz.

Her Cilde Uygun Adaçayı Losyonu

İster yağlı, ister kuru, ister karma bir cilde sahip olun, adaçayı losyonu her cilde uygundur. Enfeksiyon ve bakterilere karşı cildinizi bir katman gibi korur. Cilt tabakanızı güçlendirmeye yardımcı olur. Hücre yenileyici özelliğe sahiptir.

Sumak Losyonu Ne İşe Yarar ?

Öncelikle sumak losyonu nasıl hazırlayabileceğinizi söyleyelim. 1 çay bardağı sıcak suyun içerisine 1 yemek kaşığı sumak bırakıyoruz. 30 dakika bekliyoruz. Sumaklar iyice suyun dibine çöktükten sonra bir süzgeç yardımı ile süzüyoruz. Sumak losyonu hazır. Şimdi gelelim, faydalarına. Yağ dengesini düzenlemeye yardımcı olur. Cilt dokunuzu dezenfekte eder.

Yağlı Ciltler İçin Isırgan Otu Losyonu

Biliyorsunuz ısırgan otu bitkisinin içerisinde yüksek miktarda demir bulunmakta. Yağlı ciltler için uygun olan ısırgan otu losyonu , cildinizin yağ ve nem dengesini sağlamaya yardımcı olur.

Sinameki Losyonu İle Cildinize Canlandırın

Sinameki losyonu ile cildinizi ölü hücrelerden arındırabilirsiniz. Cildinizi besleyip, canlandırabilirsiniz. Aynı zamanda göz çevrenizde oluşan şişkinliği indirmeye de yardımcı olur.

Ihlamur Losyonu

Kan dolaşımını hızlandırır. Cildinizi toksinlerden arındırarak sakinleştirir. Cilt dokunuş da oluşan renk eşitsizliğini gidermeye yardımcı olur.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?