Güzellikte Yeni Trend ” Cam Cilt ”

Bugünlerde bayanların dilinde yeni güzellik trendi var ! Evet evet, sizin de tahmin ettiği üzere cam cilt trendinden bahsediyoruz.

Kore’de başlayıp kısa bir süre içerisinde tüm dünya bayanların diline dolan cam cilt trendini sizler için araştırdık. Sizde cildinizin daha nemli olmasını, aynı zamanda pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, şu adımları izlemeniz gerekir.

Cam Cilt Nedir ?

Cam cildi kısaca şu şekilde açıklayabiliriz. Makyajın altında herhangi bir şeyin olmadığı, kusursuz, sağlıklı aynı zamanda nemli ve ışıltılı bir cilde sahip olmaktır. Hemen bu noktada küçük bir ayrıntıya da yer vermek de fayda var. Bazen cildimizin aydınlatmak için kullandığımız aydınlatıcılar hatta cildimizde ışıltı verecek ürünler ile cam cildi birbirine karıştırmayın !

Cam cildin en belirgin özelliği ; kullanılan cilt bakım ve makyaj ürünlerinin yağlı olmadan yüzün parlaklığını ve görünümün doğallığını artırmaktır.

4 Adımda Cam Cilt Rutini

Şimdi gelelim, günlük rutinimize bu uygulamayı nasıl yapacağımıza.

1.Adım : Tüm Makyaj İzlerini Temizliyoruz !

Nemli, parlak aynı zamanda pürüzsüz bir cilde sahip olmak için öncelikle cildimizi tüm makyaj kalıntılarından derinlemesine temizlememiz gerekir. Bunun için cildimize uygun bir yağ bazlı bir temizleme ile cildimizi temizleyerek işe başlıyoruz.

Eğer yağ bazlı bir ürün kullanmayı tercih etmiyorsanız, bunun yerine etkili bir misel su temizleyici ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bir Konu : ” Sadece 4 Malzeme İle Evde ” Doğal Misel Su ” Hazırlıyoruz

2.Adım : Cildinizi Tekrar Temizleyin

İlk temizleme işlemini yaptıktan sonra, cildimizi tekrar temizliyoruz. İkinci kez temizlememizin sebebi, cildimizdeki tıkanıkları açmak ve cildimizi daha net bir hale getirmek. Cildinizin parlatacak aynı zamanda besleyecek bir kremsi yapıya sahip bir temizleme ürünü tercih edebilirsiniz.

Gül ve diğer güçlü botanikler veya seramidler ve peptitler gibi sakinleştirici ve nemlendirici bileşenlere sahip temizleyiciler tercih ederek cilt bariyerinizi güçlendirebilirsiniz.

3.Adım : Cildimizi Nemlendiriyoruz

Cildimizi derinlemesine temizleyip, tıkanık gözenekleri açtığımıza göre şimdi cildimizi nemlendirebiliriz. Hemen nemlendirici ile ilgili küçük bir öneride bulunalım. favori ürünler arasında hyaluronik asit ve C vitamini bazlı serumlar ve esanslar, güçlü nemlendirici ve aydınlatıcı güce sahip ürünleri tercih edebilirsiniz.

Cildinizi doğal yollarla nemlendirmek için yeteri miktarda su içmeyi ve sağlıklı beslenmeyi de ihmal etmeyin !

4.Adım : Yüz ve Göz Maskeleri

Cildinizin daha parlak, canlı, nemli aynı zamanda temiz kalması için günlük bakım rutininize yüz maskesine ve göz maskesine yer vermelisiniz. Etkileyici bir sonuç elde etmek için hidrojel maskelerine göz bantlarına bakabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?