Havuz ve Deniz Sonrası 4 Saç Bakım Önerisi

Bir taraftan havuzun kloru, bir taraftan denizin tuzu, bir taraftan da güneş ve kum derken saçlarımız yıpranmaya başlıyor. Durum böyle olunca yazın saçlarımıza biraz daha fazla bakım yapmamız gerekiyor. Peki, havuz ve deniz sonrası saçımıza nasıl bir bakım yapabiliriz. Gelin, ayrıntılara birlikte bir göz atalım.

Havuz ve Deniz Suyundan Dolayı Saçların Yıpranmaması İçin Ne Yapılmalı ?

Yaz aylarında saçlarınızın havuz ve deniz suyundan dolayı fazla yıpranmaması için saçlarınıza bakım yapmak oldukça önemlidir. Lakin saçlarınızın kırılmaması, saç derisinde döküntü gibi problemlerle karşılamamak adına havuz ve denize girmeden önce ve sonra saçlara bakım yapmak şart. Nasıl bir bakım yapmam gerekir, dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen saç bakımı hakkında bilgileri sizlerle paylaşalım.

Havuz ve Denize Girerken Saç Bonesi Takın

Deniz ve havuz yüzerken saç bonesi kullanmayı alışkanlık haline getirin. Neden diye soracak olursanız, sorunuzu şu şekilde açıklayalım. Saç bonesi, saçınızı denizin tuzundan, havuzun klorundan korumaya yardımcı olacaktır.

deniz ve havuz sonrası saç bakımı nasıl yapılır

Saçlarınızı Mutlaka Islatın

Ben yüzerken bone takmak istemiyorum, diyenleri de duyar gibiyiz. Eğer bone takmak istemiyorsanız, yüzmeden önce saçlarınızı çeşme suyu ile ıslatın. Bu ne işe yarayacak, diye soranlarınız olacaktır. Hemen söyleyelim. Saçınız suya doyar. Bundan dolayı da saçlarınız kimyasalları ve deniz tuzunu çok fazla emmemesini sağlar.

Saç Koruyucu Spreylerden Yararlanın

Yüzmeye gitmeden önce saçlarınızı tuzdan ve kimyasallardan korumak adına bir tabaka oluşturmak için koruyucu bir krem kullanabilirsiniz. Bu konuda bizim size önerimiz, UV ışınlarına karşı koruma sağlayacak, aynı zamanda nemlendiren bir sprey kullanmanızdır. Bu sayede saçlarınız, kumdan, denizden, havuzdan ve güneş ışınlarının zararından etkilenmeyecektir.

Bunlar havuz ve denize girmeden önce saçlarımıza yapacağımız bakımlardı. Şimdi ise havuz yada denizden çıktıktan sonra saçlarımıza nasıl bir bakım yapabiliriz, onlara bir göz atalım.

Havuz ve Denizden Sonra Saç Bakım Önerileri

  1. Yüzdükten sonra hemen duş alın.
  2. Güneşten uzak durmaya özen gösterin.
  3. Saçlarınızın ihtiyacına göre maske kullanın.
  4. Daha fazla su tüketmeye özen gösterin.

Aklınızda bulunsun, yaz aylarına terlemeden dolayı aşırı sıvı kaybediyoruz. Bunun sonucunda hem saçlarımız hem de cildimiz kurumaya başlıyor. Hem saçımızı hem de cildimizi nemlendirmek için yeteri miktarda su içmekte fayda var.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?