Hızlı Makyaj Yapma Tüyoları

Makyaj yaparken fazla mı zaman harcadığınızı düşünüyorsunuz ? Hafta içi işe giderken, hafta sonu sevgilinizle ya da arkadaşlarınızla buluşurken ne tür bir makyaj yapacağınıza bir türlü karar veremiyor musunuz ? Eğer sizlerde kısa süre makyajınızı tamamlayıp, daha canlı ve göz alıcı bir güzelliğe kavuşmak istiyorsanız, birazdan sizlerle paylaşacağımız hızlı makyaj tüyolarından yararlanabilirsiniz. 😉

 Hızlı Makyaj Tüyoları 

Gece rahat uyuyamadığınızdan dolayı ya da yorgunluktan dolayı gözde şişmeler, mevsim değişikliklerinden dolayı, cildiniz soluk ve mat bir görünümde olabilir. Durum ne olursa olsun sadece birkaç küçük dokunuşla , hem cildinizi canlandırabilir, yapacağınız makyajla göz estetiğine hitap edebilirsiniz. Hemen makyaj konusundaki önerilerimizi sizlerle paylaşalım.

  Tak Takıştır 

Makyajınıza başlamadan önce kıyafetlerinizi ayarlayın ve kıyafetinize uygun takılarınızı seçin. Takılarınızı taktıktan sonra aynanın karşısına geçin ve görünümünüze göre nasıl bir makyaj yapacağınıza karar vererek işe başlayabilirsiniz.

  Açık Renk Ruj 

nude ruj renkleri 2019

Eğer vaktiniz az ise ve o an için risk almayı göze alamıyorsanız, ruj rengi seçimizi açık renk ve nude tonlarında seçmenizi öneririz.

 Kaş Jeli 

Kaşlarınızın rengi açık mı ? Kaşlarınızı biraz daha mı belirginleştirip ön plana mı çıkartmak istiyorsunuz ? Bunu yapmak için kaş jelinden yararlanabilirsiniz.

 Renkli Nemlendiriciler 

Çok önemli ya da çok özel bir gün değil ise fondöten kullanmayabilirsiniz. İşinizi kolaylaştırmak adına kolay uygulanabilen bir renkli bir nemlendirici tercih edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey cildinize uygun bir renkli nemlendiriciyi parmağınızın ucuyla cildinize uygulamak olacaktır.

 Basit Bir Göz Makyajı 

Basit aynı zamanda etkileyici bir göz makyajı yapmak istiyorsanız, buğulu göz makyajı işinizi görecektir. Kirpik biraz belirginleştirip, ön plana çıkartmak istiyorsanız, bunun için bir göz kalemi ve göz fırçasına ihtiyacınız olacaktır. Göz kaleminini incecik çekin ve fırça ile bu alanı gelişi güzel dağıtın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?