İlham Veren Teras Dekorasyonları 2022

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte açık havada sinema keyfi, arkadaşlarla barbekü keyfi ve daha birçok aktiviteler başlamış oldu. Peki, size desek ki, dışarıda yapacağınız aktiviteleri evinizin dış mekanında büyük bir keyifle yapabilirsiniz, ne dersiniz ? Kulağa oldukça hoş geliyor demi. O zaman gelin, teras dekorasyonu düzenleyerek, dışarıda yapabileceğimiz aktiviteleri evimizde yapmaya başlayalım.

Kendi Terasınızı Dizayn Ederken

Öncelikle terası tasarlarken bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Bu ayrıntıların başında teras için mobilya seçimi var. Bu mekan için seçeceğiniz mobilya ve aksesuarların uzun ömürlü olması için şu noktalara dikkat etmelisiniz.

bauhaus bahçe mobilya modelleri 2022

Tercih edeceğiniz mobilyaların metaryelleri suya dayanıklı olmalı. Kumaşların su geçirmez olması gerekir. Kullandığınız mobilyaların bakımını ihmal etmeyin.

Mekana Yaz Renklerini Yansıtın

Yaşam alanınızı yazlık ev görünümü yansıtabilirsiniz. Bu görünümü oluşturmak için yazın sıcak renklerini mekanınızın dekorasyonuna yansıtmanız yeterli olacaktır.

teras dekorasyon pinterest

Mekana doğallık veren çim görünümlü halı, yazın sıcaklığını yansıtan mavi dekoratif kırlentler, doğayı yansıtan saksı içerisindeki bitkiler ile samimi ve sıcak bir teras dekorasyonu görmekteyiz.

Günbatımı Keyfini Doyasıya Yaşayın

İşten yorgun argın geldiğinizde yorgunluk kahvenizi yudumlarken yada arkadaşlarınızla birlikte keyif kahvenizi terasınızda yudumlarken bir taraftan da günbatımını seyretmenin keyfine varmak istemez misiniz ?

teras dekorasyon önerileri

Ev konforunu yansıtan L tipi koltuk, hem dekoratif amaçlı hem de farklı amaçlarda kullanabileceğiniz bir orta sehpa ile terasınızı sıcak bir şekilde kurgulayabilirsiniz. Gün batarken mekanı aydınlatmak için led aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz. Terasınızın fiziksel büyüklüğüne göre farklı oturma alanları oluşturabilir, aksesuarlar ile görsel bir estetik katabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?