Karanfil Kürü Saç Dökülmesine İyi Gelir Mi ?

Stresten, mevsimsel değişimden, saç boyama zamanı geçtiğinde ve daha farklı nedenlerden dolayı saçlarımız dökülür. Saç dökülmesini durdurmak için farklı yollara başvuruyoruz. Bu yolların arasında karanfil kürü de var. Peki, gerçekten karanfil kürü saç dökülmesine iyi geliyor mu ? Gelin, birlikte bir bakalım.

Karanfil Kürü Saç Dökülmesine İyi Gelir mi ?

Saç bakımı için karanfil kürünü deneyenlerin çoğu saç dökülmesine karşı iyi geldiğini söylüyorlar. Yapılan gözlemlerin sonucunda karanfilin, saç derisindeki gözeneklerin arınmasına yardımcı olduğu ve saç tellerinin de daha sağlıklı uzandığı gözlemlenmiştir. Şunu da kesinlikle unutmayın ! Karanfil kürü % 100 saç dökülmesi sorununu çözmez !!! Sadece saçlarınızı güçlendirerek saçınızın dökülmesini kontrol altına almaya yardımcı olur.

Bu noktada şu önemli hatırlamayı da yapalım. Hassas bir cilde sahipseniz karanfil kürü yada diğer doğal kürleri yapmanızı önermiyoruz ! Saç derisinde hassasiyet, kızarıklık, kaşıntı gibi olumsuz durumlara neden olabilir. Bazı kişilerde saç kepeklenmesi, biraz önce dediğimiz gibi saç derisinde kaşıntı gibi bazı sorunlar, saç tellerine atlayarak alerjik reaksiyonların oluşmasına neden olabilir.

Bu önemli hatırlamalardan sonra gelelim, karanfil kürünün faydalarına.

karanfil kürü saç dökülmesi için

Karanfil Kürü Ne İşe Yarıyor ?

✔ Saç tellerin koparak dökülmesinin önüne geçer.

✔ Kırılan saç tellerinin onarılmasına yardımcı olur.

✔ Antibakteriyel özelliği sayesinde saç foliküllerinin hava almasına etki ederek, yeni saç oluşumuna destek olur.

✔ Saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur.

✔ Saçların kabarmasını ve elektriklenmesini engel olur.

✔ Saçların daha dolgun, parlak ve gür olmasını sağlar.

✔ Saçlarınızın daha yumuşak görünmesini sağlar. Aynı zamanda saçlarınızın kolaylıkla şekil almasını sağlar.

✔ Saçlarınıza karanfil ile bakım yaptığınızda daha çabuk uzamasına yardımcı olur.

Evde Karanfil Kürü Nasıl Yapılır ?

Kolay bir şekilde evde saçlarınız için karanfil kürü hazırlayabilirsiniz. Bunun için size gerekli olan iki malzeme var. Birincisi 15 tane karanfil , ikinci ise 1 su bardağı sıcak su. Yapmanız gereken ise şu ; sıcak suyun içerisine karanfilleri bırakın. 10 dakika demlensin. Demlemiş olduğunuz karanfil suyunu saç diplerinize masaj yaparak sürün. 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Aklınızda bulunsun ! Karanfil suyunu saçlarınızda bırakmayın. Neden ? Çünkü ; saç derinizde hassasiyet oluşturabilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?