Şeyda Coşkun İle Hayatta Yeni Bir Bakış Açısı

Ünlülerin Diyetisyeni , Yaşam Koçu, Şeyda Coşkun

Birçok ünlünün zayıflamasına yardımcı olan aynı zamanda onlara yaşam koçluğu yapan Şeyda Coşkunla bugün yeni bir güne başlamaya ne dersiniz ? 

Yaşam tarzımızda biraz değişiklik yapıp, yediklerimizi içtiklerimizi gözden geçirip, kendimizi daha mutlu, pozitif, enerji dolu aynı zamanda fit bir görünüme kavuşmak için nereden ve nasıl başlayacağınızı merak ediyorsanız, Şeyda Coşkun ‘un önerilerine göz atabilirsiniz.

Kadınlar mevsimler gibidir. Kimi zaman güz mevsimi gibi hüzünlü, kimi zaman yaz mevsimi gibi sımsıcak, kıpır kıpırdır. Kimi zaman hem fiziksel, hem ruhen , hem de sağlık olarak kendilerini çok iyi hissederler. Kimi zaman ise, oldukça mutsuz, kendilerini salıvermiş bir durumda görmek mümkün.

Şartlar ne olursa olsun her durumda kendinizi pozitif ve enerji dolu hissetmek için yaşam standınıza farklı bir bakış açısı oluşturmak için bunları yapabilirsiniz.

yaşam koçu şeyda coşkun'dan öneriler

 YÜRÜYÜŞ 

Hem formda kalmak için hem de rahatlamak için yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin. Diyelim ki , evde yada iş yerinde küçük bir tartışma yaşadınız. Hem o ortamdan uzaklaşıp, bir kenara geçip önce gözlerinizi kapatıp, birkaç kere derin nefes alıp verin. Ardından 5 dakikalığına da olsa yürüyüş yapın.

 HER ZAMAN BİR HEDEFİNİZ OLSUN 

Yeni bir güne , haftaya, aya ve yıla başlarken kendinize ulaşabileceğiniz hedefler belirleyin. Bu bir yeni kıyafet alma olabilir, iş yerinde yükselme olabilir, yeni bir aşk olabilir, yada bambaşka hedefler olabilir. Yeter ki , ulaşabileceğiniz, gerçekçi hedefleriniz olsun.

 BAŞLADIĞINIZ İŞİ BİTİRİN 

Başladığınız tüm işleri bitirin, asla yarım bırakmayın ! Unutmayın, yarım bırakacağınız her iş zamanla kendinize olan öz güveninizin kaybolmasına zemin hazırlayacaktır.

DEĞİŞİK AKTİVİTELER 

Sizin de bildiğiniz gibi yazın farklı dış mekanlarda olsun, aktiviteler fazla olur, ama kışın maalesef kapalı mekanlarda zamanımız geçiyor. Bu durumda kapalı mekanlarda yapabileceğimiz değişik aktiviteler bulmalıyız.

DOĞADAN FAYDALANMALISINIZ 

Sağlığımız için aradığımız her şey en natürel hali ile doğada bulmaktadır. Doğanın bize sunmuş olduğu nimetleri hem sağlığımız için hem de kişisel bakımımız için kullanmasını iyi  bilmemiz gerekir.

Konumuzun sonu yaklaştığımız şu noktada, sizlere sevgili Şeyda Coşkun’un bal kabağı ilgili bir tarifini paylaşalım.

Tarife geçmeden önce balkabağı ile ilgili birkaç bilgi sizlerle paylaşalım. Biliyorsunuz kışın vazgeçilemez besinleri arasında balkabağı yer almaktadır. Bal kabağının faydaları arasında şunları sayabiliriz ;

? Bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olur.

? Uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir.

? Detoks özelliğine sahiptir.

? İçermiş olduğu beta karoten sayesinde güçlü bir antioksidana sahiptir.

? İçerdiği lif içeriği bağırsak hareketlerini hızlandırır.

Şimdi gelelim tarifimize

şeyda coşkun balkabaklı sufle tarifi

 Balkabaklı Sufle 

? 70 gr balkabağı

? 50 gr hurma

? 40 gr glutensiz un

? 20 gr bitter çikolata

? 3 gr kabartma tozu

? 3 gr vanilya

? 1 tane yumurta

 HAZIRLANIŞI 

? Bir kasenin içerisinde yumurtanın akı kar beyazı olana kadar çırpıyoruz.

? Diğer bir kasenin içerisinde ise yumurtanın sarısını bitter çikolatası hariç diğer malzemeler ile çırpıyoruz.

? Çırptıktan sonra yumurtanın akını karıştırıp, sufle kabına bırakıyoruz.

? Son dokunuş olarak bitter çikolatalarını üzerine serpiştiriyoruz.

? 5 dakika önce ısıtmış olduğumuz 200 derecelik fırında 10 dakika pişiriyoruz. Tabi siz fırınınızın özelliğine göre ayarlayın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?