Vücut Tipinize Göre Doğru Kaban Seçimini

Doğru Kaban Seçimi

Kıyafet seçimi yaparken genelde yılın modasını, trendini, kişisel stilimizi, seçtiğimiz kıyafetinin kumaş türünü ve rengini göz önüne alıp, vücut tipimizi çoğu zaman göz ardı, ediyoruz. Aslında kıyafet seçiminde ilk etapta vücut tipimize uygun kıyafetleri belirleyip, daha sonra bu kıyafetlerin arasından seçim yapmalıyız. Kıyafetlerde olduğu kadar dış giyimimizde de vücut tipimizi göz önünde bulundurmamız gerekir.

Hazır dış giyim adı geçmişken, malumunuz kış mevsimini yaşamaktayız ve bugünlerde dış giyim arasında kaban ve montlara ihtiyacımız oluyor. Eğer sizlerde yeni bir kaban alma arifesindeyseniz, vücut tipinize uygun doğru kabanı seçmek için bu kriterlere bir göz atın, deriz.

Vücut Tipine Göre Kaban Seçmek

Vücudunuz Kum Saati Şeklinde İse

Öncelikle kum saati gibi bir vücudun nasıl olduğunu bir hatırlayalım. Bel, göğüs ve kalça orantılı ise kum saati vücuduna sahipsiniz. Böyle bir fiziğe sahipseniz, giyinme konusunda oldukça şanslı gruplar arasında olduğunuzu söyleyebiliriz. Giyiminizde vücut kıvrımlarınızı çok ortaya çıkartmak taraftarı değilseniz, göğüs altından itibaren daralan kaban modellerini tercih etmelisiniz. Feminen bir çizgi yakalamak için yaka detayı hareketli veya süslemeli kaban modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Belinizin biraz daha kalın görünmesini isterseniz kemerli kaban modellerine göz atabilirsiniz.

kadın kaban modelleri 2021

Vücudunuz Armut Tipi İse

Dar omuzlar, ince bir bele ve geniş basenlere sahipseniz, armut tipi bir vücuda sahipsiniz demektir. Bu durumda ince belinize vurgu yapmak için kemerli kabanlara bakabilirsiniz. Kaban boyu olarak uzun ve orta boy arasında seçim yapabilirsiniz. Kısa kaban veya montları pek önermiyoruz. Çünkü kısa modellerde kalçalarınız biraz daha ön plana çıkacaktır. Siz daha çok bele odaklanın. Omuzlarınızı biraz daha geniş göstermek için kabanınızı atkı ile kombinleyebilirsiniz.

Vücudunuz Elma Tipi İse

Bel kıvrımları fazla belli değilse, vücut tipiniz elma tipidir, diyebiliriz. Elma tipi vücutta ön plana çıkartılması gereken bölge bacaklardır. Kıyafet alış verişi yaparken genel olarak göğüs ve bacak odaklı olmalısınız. Kaban seçiminde de tercihinizi genel olarak bol duran modeller yerine vücudunuza tam oturmamış ama nispetten hatlarınızı biraz daha ortaya çıkartacak olan kaban modelleri arasından seçim yapmanızı öneririz. Bacaklarınızı biraz daha ön plana çıkarmak için kısa mont veya kaban tercih edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?