10 Adımda 10 Yaş Genç Görünmek İster Misiniz ?

Biz kadınlar , yaşımız kaç olursa olsun, her zaman genç ve güzel görülmek isteriz. Bunun içinde yaşımıza uygun birbirinden farklı ve de kozmetik ürünleri kullanırız.

Sevgili kadınlar ! Şimdi size desem ki, olduğumuzdan daha genç görünmek için o kadarda pahalı kozmetikler kullanmamıza gerek yok. Yapmamız gereken günlük rutin hayatımızda birkaç değişiklik yaparak, geçen yıllarımızı hızlıca geri kazanabiliriz. Nasıl mı ? Hemen yanınıza suyunuzu alın. Bir taraftan suyunuzu yudumlarken, bir taraftan da yazımıza okumaya devam edin.

10 Adımda 10 Yaş Genç Görülmek İçin

genç görünmenin yolları

✔ Bol Su İçmeyi İhmal Etmeyin

Günlük su tüketiminiz azaldığı taktirde cildinizin kurumaya başladığını biliyor muydunuz ? Aynı zamanda göz altında koyu halkalar da oluşmaya başlar. Hiç bir zahmette girişmeden genç görünmek için atmanız gereken adım yeteri miktarda su tüketmektir.

✔ Mutlaka Nemlendirici Kullanın

Cildimizin kurumaması için yeteri miktarda su içmemiz gerektiğini öğrendik. Su içmenin yanı sıra birde cildimize uygun bir nemlendirici kullandığımız taktirde, cildimizin nem dengesini sağlamış oluruz. Cildinizin nemini sağlamak için güneş koruyuculu ve yaşlanma karşıtı ürünler kullanabilirsiniz.

✔ Uyku Düzeninize Dikkat Edin

Vücudu iyileştirmenin en iyi yollarından biri düzenli uykudur. Düzenli uyku sayesinde vücudunuzu birtakım hastalıklara karşı koruduğunuz gibi uyku sırasında birçok hücrenizde yenilenmiş olur. Unutmayın, düzensiz ve kalitesiz uyku yaşlı görünmeye başlamanıza neden olur.

✔ Sağlıklı Beslenin

Günlük beslenme rutinize mutlaka Omega – 3 yönünden zengin olan gıdalar ekleyin. Omega – 3 ‘ün faydalı yağları bir taraftan cilt yapınızı güçlendirirken, bir taraftan da güneşin zararlı etkilerine karşı sizi korur. Biliyorsunuz, yaş ilerledikçe vücuttaki kolajen üretimi de azalmaya başlar. Cildinizin genç, esnek ve sağlıklı göstermesine yardımcı olan kolajen üretimi desteklemek için C vitaminli gıdalar tüketmelisiniz.

✔ Şekeri Mümkünse Bırakın

Şekerin bazı cilt sorunları ile ilgili bağlantısı olduğunu biliyor muydunuz ? Aşırı şeker tüketimi, cildinizdeki enflamasyonu artırıp, cildinizin esnekliğini sağlayan kolajen üretimini de durdurmaktadır.

✔ Egzersiz Yapmayı Rutin Haline Getirin

Düzenli egzersiz yapmak kasları güçlendirdiğini biliyor muydunuz ? Spor yaparak kendinizi daha genç hissetmenizi sağlamasının yanı sıra kromozomlardaki sürecini de yavaşlatır.

✔ Duruşunuza Dikkat Edin

Duruş bozukluğu, sırt, boyun ve baş ağrılarına neden olabilmektedir. Uzun yıllar kas ve omurga sağlığınızı korumak için postürünüzü düzeltin. Unutmayın, doğru duruş, daha genç görülmenizi sağlayacaktır.

✔ Makyaj Rutinizi Değiştirin

pastel krem aydınlatıcı

Bazı küçük makyaj hileleri ile yüzünüzü daha genç gösterebilirsiniz. Mesela ; allığı elmacık kemiğinin en üst noktasına sürmeye başlayıp, dairesel hareketler ile devam edin. Likit eyeliner yerine kalem eyeliner tercih edin. Genç bir görünüm için açık tonları tercih edin.

✔ Kıyafetleri Elden Geçirme Vakti

yeni kombinler instagram

Şimdi kıyafet dolabınızı açın ve kıyafetlerinizi şöyle bir gözden geçirin. Sizi mutlu eden, daha genç ve enerjik hissetmenizi sağlayacak renk ve stilleri belirleyin. Kıyafetlerinizin arasına birkaç yeni parça ekleyerek enerjinizi yükseltin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?