4 Adımda Balkon Dekorasyonu Nasıl Yenilenebilir ?

Balkon Dekorasyonu

Balkon keyfini çıkartmanın tam zamanı ! Kavurucu yaz sıcaklığın gelmesi ile birlikte bugünlerde bir çok hanenin gündeminde balkon dekorasyonu söz konusu. Bizim hanenin gündeminde de yer alıyor. Bizde bir taraftan hem kendi balkon dekorasyonumuzu yenileyelim, hem de sizlere ilham vermesi adına, sizler ile bu konuyu paylaşalım, istedik.

İster kocaman büyük bir balkona sahip olun, ister küçük ve dar bir balkona sahip olun. Yapacağınız birkaç küçük dokunuş ile evinizin dış mekanı daha kullanışlı ve estetikli bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Hazırsanız başlıyoruz.

Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

1. Adım : Dekoratif Objeler ve Mumlar İle Balkonunu Aydınlatabilirsin.

Yaşam alanlarımızın dış mekanları arasında yer alan balkonunuzu farklı bir şekilde aydınlatmaya ne dersiniz ? ” Nasıl ? ” dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen söyleyelim. Balkonunuzun fiziksel özelliğini göz önüne alarak dekoratif aydınlatma objelerinden ve mumlardan yararlanarak, mekanınızı aydınlatabilir, daha yaşanır bir hale getirebilirsiniz.

balkon aydınlatma ürünleri tchibo
Tchibo

Dekoratif aydınlatma ürünlerini yapı marketlerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca isterseniz Tchibo ya da göz atabilirsiniz.

2. Adım : Balkonunuz İçin Sade ve Kullanışlı Mobilyalar Tercih Edin .

Sade ve kullanışlı bir dizayn yapmak için şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Zevkinize ve göz estetiğinize hitap eden parçalar arasından seçim yaparken renk ve malzeme ahengini bütünlüğünü göz önünde bulundurabilirsiniz. Renk konusunda seçim yapmakta zorlanıyorsanız, şu renkleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Mesela ; sadeliğin rengi olan beyazı, ahşabın doğal sıcak tonları ile buluşturabilirsiniz. Diğer renk alternatifleri olarak krem ve ekruyu düşünebilirsiniz.

koçtaş bahçe ve balkon mobilyaları

3. Adım : Balkon Zemin Döşeme Önerileri

Balkon zemin döşemelerinde şöyle alışılmışın bir tık dışına çıkıp, farklı bir şeyler denemeye ne dersiniz ? Örneğin ; hem uygulaması oldukça kolay, hem de mekana dış mekanınıza sıcaklık katacak olan ahşabı, yatay çim gibi zemin döşemelerine bakabilirsiniz. Bu sezon bu uygulamalar oldukça popüler. Aklınızda bulunsun, dilediğiniz zaman değiştireme şansınız mevcut.

balkon zemin döşemeleri

4. Adım : Balkonda Küçük Bir Botanik Ortam

Birkaç küçük dokunuş ile hem balkonunuzun atmosferini yenileyebilir, hem de gözlerinizi ve ruhunuzu dinlendirmek adına birkaç bitkiye yer verebilirsiniz. Küçük bir botanik ortam oluşturmak için iç mekanda kullanmış olduğunuz bazı bitkileri dış mekana taşıyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bir Konu : Bahçe Dekorasyon Önerileri ve Bahçe Mobilya Fiyatları

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?