Yeni Başlayanlar İçin Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri

Yeni Başlayanlar İçin Evde Spor Hareketleri

Herhangi bir spor aletiniz olmasa dahi, sadece vücut ağırlığınızı kullanarak evde spor hareketleri ile hayatınıza renk ve hareket katabilirsiniz . Birazdan paylaşacağımız hareketleri ilk etapta, 20 tekrar olarak başlayıp, müteakip haftalarda ise bu sayıyı çoğaltarak, temponuzu artırabilirsiniz. Hareketlerin tekrarı konusunda şu bilgiyi de hemen sizler ile paylaşalım. Başlangıçta daha fazla yapabilirim, diyorsanız, ilk etapta vücudunuzu fazla zorlamadan kendi sınırlarınız doğrultusunda artırabilirsiniz. Tabi, evde egzersiz yapmanın yanı sıra beslenmenize de oldukça önem vermelisiniz.

Evde Yapılabilecek 4 Spor Hareketi

Sevgili spor severler hazırsanız, an itibarıyla evde spor yapmaya başlıyoruz. İşte herhangi bir alet kullanmadan sadece vücut ağırlığınızdan yararlanarak evde yapabileceğiniz basit egzersiz hareketler.

Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri 1 : Tek Bacak Yukarıda Plank

Dirseklerimiz yerde ve ayaklarımız alçak bir kutuda olacak şekilde başlıyoruz. Kalçalarımızı yerden kaldırıp ayaklarımızdan omuzlarımıza doğru düz bir çizgi oluşturuyoruz. Karın kaslarımızı hafifçe kasıp, kalça kaslarımızı sıkıyoruz.

Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri 2 : Side Plank

side plank hareketi
Side Plank

Önce plank pozisyonuna geçiyoruz, ardından sağ elimiz ile gücümüzü ve dengemizi sağlayıp, yavaşça dönüp, yan plank pozuna geçiyoruz. Düz ve dengede olduğumuzda sol kolumuzu yukarı kaldırıp 15 saniye bu pozisyonda kalıyoruz. 15 saniye kaldıktan sonra başlangıç pozisyonuna geri dönüyoruz.

Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri 3 : Lunge Dips

lunge dips hareketi nasıl yapılır
Lunge Dips

Şimdi bir bacağımızı arkaya doğru lunge adım atıyoruz. Giryalar göğüs hizasında kalıyor. Arka diz zemine değdirip, daha sonra öndeki ayak topuğu yükseltip, hareketi ters şekilde uygulayıp, düzeliyoruz. Bu hareketi diğer bacağı kullanarak tekrarlıyoruz.

Evde Yapılabilecek Spor Hareketleri 4 : Burpees

burpees nasıl yapılır
Burpees

Evde sporun son egzersizine geldik. Şimdi ayağa kalkıp dik bir şekilde duruyoruz. Squat pozisyonu alıp, ellerimizi vücudumuzun önünde yere bırakıyoruz.

Ayaklarımızı arkaya savurup şınav pozisyonuna geçiyoruz. Burada hiç beklemeden göğsümüzü yere değdiriyoruz.

Göğsümüzü kaldırıp yükseldikten hemen sonra ayaklarımızı squat pozisyonuna geri çekiyoruz.

Hiç vakit kaybetmeden kollarımız yukarıya kaldırıp , zıplayabildiğimiz kadar yükseğe zıplıyoruz. Bekleme yapmadan başlangıç pozisyonuna devam ediyoruz.

Evde Spor Yapmak İsteyenler İçin En İyi 3 Youtube Kanalı konumuza göz atabilirsiniz.

Bugünkü sporumuzun sonuna geldik 🙂 Hepinize sağlıklı günler dileriz. Sevgilerle…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?