4 Adımda Makyajsız Daha İyi Görünmenin Tüyoları !

Makyajsız İyi Görünmenin Yolları

Sevgili hanımlar ! makyaj yapmadan da daha iyi görünebileceğinizi biliyor muydunuz ? ” Nasıl mı ? ” dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen makyajsız iyi görünmenin yollarını sizleri ile paylaşmaya başlıyoruz.

Cildinize yeterli kadar değer veriyor ve sağlıklı bir cilde sahipseniz makyaj yapmanızda gerek yok, diyebiliriz. Şimdi aklınızdan şöyle bir soru geçtiğini tahmin ediyoruz. Cildimin günlük bakımını yapıyorum. Oldukça sağlıklı bir cilde sahip olduğumu söyleyebilirim. Peki, cildimin daha sağlıklı ve makyaj yapmadan daha da iyi görünmesi için neler tavsiye edersiniz ? Hemen aklınızdan geçen soruları cevaplayalım.

Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları

✔ İlk Adım : Cildimizi Düzenli Olarak Temizliyoruz

cildinizi düzenli olarak temizleyin

Sağlıklı ve daha parlak bir cilde sahip olmak için öncelikle cildimizin temiz olması gerekir. Günlük rutin cilt temizliği için gece yatmadan önce mutlaka cildimizi yıkıyoruz. Unutmayın ki ; gece boyu cilt hücreleri kendini yenilemektedir. Sabah uyandığımızda yağlı bir ciltle uyanacağımızdan dolayı yeniden derinlemesine temizlik sağlayan jel ürünler tercih etmeliyiz.

✔ 2. Adım : Tonik Kullanmayı İhmal Etmiyoruz !

cilt bakım önerileri tonik

Daha sıkı gözeneklere sahip olmak için tonik kullanmayı ihmal etmiyoruz. Sizin de bildiğiniz gibi sıkılaşmış olan gözeneklerde akne ve yağ birikimi minimum dereceye indirgenmiş olur. Doğal tonikle ilgili küçük bir tüyo paylaşalım. Doğal tonik olarak maden suyu kullanabilirsiniz. Dilerseniz maden suyunu buz kalıplarına doldurup, dondurabilirsiniz.

✔ 3. Adım : Daha Sağlıklı ve Işıltılı Bir Görünüm İçin Nemlendirici Kullanıyoruz !

Sağlıksız bir cildin nedenlerinden biri cildin nem değerini kaydetmesidir. Cildimizin ışıltısını kazandırmak ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için cildimizi mutlaka nemlendiriyoruz. Nemlendirici seçerken mutlaka cilt yapınıza uygun olmalı. Aksi taktirde sivilce ve akneler oluşmaya başlar.

✔ Son Adım : Buhar Banyosu Yapın

Makyajsız iyi görünmenin diğer bir yolu ise buhar banyosu yapmaktan geçer. Gözeneklerinizi açmak için cildinize buhar uygulayabilirsiniz. Duş sonrası da aynı etkiyi elde edebilirsiniz. Aklınızda bulunsun ! Gözenekleri açık olan cilt daha çabuk temizlenir.

Gördüğünüz gibi oldukça basit uygulamalar sayesinde makyajsızda iyi görünebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bir Konu : Fondötensiz Cilt Makyajı İçin 5 Öneri

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?