Adele’ye 45 Kiloyu Verdiren Sirtfood Diyeti !

Adele'e 45 Kilo Verdiren Diyet !

Herkes bu diyetin peşinde !!!

Grammy Ödüllü ses sanatçısı Adele bir yılda 45 kilo vererek bambaşka birine dönüştü. Şimdi herkes Adele’nin nasıl zayıfladığını merak ediyor. Ayrıntılar konumuzda 😉

Sevilen sanatçısı Adele , sosyal medya hesabındaki paylaşımı ile olay oldu. 45 kilo verip, bir anda bambaşka birine dönüşen Adele’nin nasıl zayıfladığı, nasıl bir diyet uyguladığı birçok kişi tarafından merak konusu oldu. İşte Adele’nin 45 kilo vermesine yardımcı olan Sirtuin Diyeti !

Sirtuin Diyetinin Etki Mekanizması

Adele’ye 45 kilo verdiren diyet olarak bilinen Sirtuin Diyeti (Sirtfood Diyeti olarak da bilinir ) temelinde yalnızca açlığın ve egzersizin neden olduğu belirli genlerin aktifleşmesine dayanan bir diyet uygulamasıdır. Sirtuin aktivatörü olarak isimlendirilen bazı gıdalar hücrelere hafif stres uygulayan egzersiz ve açlığı taklit eden polifenolik bileşikler içermekte. Bu bileşikler bir taraftan metabolizmayı etkilerken bir taraftan da ruh halini ve yaşlanmayı da etkileyerek sirtuin yolaklarını etkiliyor. Bu sayede radikal bir diyet yapmadan aynı zamanda kas kaybına da neden olmadan hızlı bir şekilde kilo kaybı hedefleniyor. Bu diyet için söylenen diğer bir iddia ise diyetin enerjiyi yükselttiği ve sağlığı geliştirdiği yönde. Sirtuin Diyetinin çekici kılan yönlerinden biri de hem lezzetli hem de sevdiğimiz gıdalardan oluşmasıdır.

adele'e 45 kilo verdiren diyet

Sirtuin Diyeti Nasıl Uygulanmaktadır ?

Bu diyet 2 aşamadan oluşmaktadır.

İlk Aşama : 1 hafta süren aşamada hızlı kilo kaybı hedeflenmektedir. Diyetin ilk 3 günü ; günde 2 kez yeşil sebze suyu ve 1 ara öğünden oluşmakta. Yeşil sular, maydanoz, kereviz, yeşil çay, limon içermektedir. Totalde günde 1000 kaloriyi geçmemelisiniz.

2. Aşama : Kalan diğer zaman diliminde ise günde 2 yeşil su ve 2 sirtuin aktivatörü besinlerinden oluşan zengin bir ana öğün tüketilmekte. İlk 3 hafta tamamlandıktan sonra sirtuin aktivatörü besinleri diyete ve yeşil sulara eklenip devam edilmektedir.

Sirtuin Aktivatörü Besinlerin Arasında Neler Var ?

✔ Kahve

✔ Kakao

✔ Çilek

✔ Ceviz

✔ Yaban mersini

✔ Yeşil çay

✔ Maydanoz

✔ Roka

✔ Kereviz

Konumuzun sonuna yaklaşmışken bir de smoothie tarifi verelim.

Sirtfood Smoothie Nasıl Yapılır ?

sirtfood smoothie tarifi

? 200 ml badem sütü

? 100 gr yoğurt

? 20 gr bitter çikolata

? 10 tane çilek

? 3 tane tam ceviz

?1 avuç lahana sapı

? Yarım çay kaşığı toz zerdeçal

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir güzel blenderdan geçiriyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?