Artık Sabunlarla Yapabileceğiniz 3 Kendin Yap Fikri

Avcunuzun içinden kayıp giden küçük sabunlardan şikayetçimiziniz ? Tam böyle sabunu çöpe atmakla atmamak arasında kaldığınız anlar olmuştur. İşte bu anı fırsata çevirecek, evde artık sabunlarla yapabileceğiniz kolay birkaç fikrimizi sizinle paylaşmak istiyoruz.

Artık Sabunlarla Yapabileceğiniz Pratik Kendin Yap Fikirleri

Cildinizi Pul Pul Dökecek

Şimdi sizlere evde kolaylıkla yapabileceğiniz, cildinizi ölü hücrelerden arındıracak bir peeling tarifi verelim. Artık sabunları bir file kesenin içerisine bırakın. Duşa girdiğiniz zaman içi dolu sabun kesesi ile cildinize peeling uygulayın. Bu uygulama sayesinde hem cildinizdeki ölü hücreler pul pul dökecektir. Hem de cildiniz yumuşacık mis gibi kokacaktır. Hafta 1 uygulamanız yeterli olacak.

Sabun Artıklarını Tekrar Sabuna Çevirebilirsiniz

Sabun artıkları tekrar sabuna çevirebilirsiniz. Bunu yapmak için önce bir karar vermeniz gerekir. Katı sabun mu , sıvı sabun mu ? İster katı sabun olsun, ister sıvı sabun olsun, bilmeniz gereken şey sabunu nasıl eriteceğinizdir.

Dilerseniz benmari usulü ile dilerseniz de mikrodalgada kalan sabunları eritebilirsiniz. Bu noktada hemen önemli bir hatırlatmada bulunalım. Sabunun yanmaması için bu uygulamayı yavaş ve dikkatli bir şekilde yapmalısınız.

Eridikten sonra, peeling için birkaç damla esansiyel yağ veya yulaf ezmesi ekleyebilirsiniz. Sıvıyı kalıplara dökün ve yaklaşık bir saat sertleşmesine izin verin.

Sıvı sabun yapmak için 5 küçük parça sabunu eritin ve 500 ml sıcak su ekleyin. İyice karıştırın ve soğuduktan sonra sıvı sabununuzu dilediğiniz bir kaba koyun.

Kıyafet Dolabınız Mis Gibi Koksun, İstemez misiniz ?

Küçük kesecikler hazırlayıp, kıyafet dolabınızın ya da odanızın mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey, küçük kesecikler, artık sabun, sevdiğiniz kuru otlar ya da çiçekler. Bunları güzelce kesenin içerisine yerleştirin. Ağzını kapattıktan sonra çekmecenize, dolabınızın içine yerleştirin. Ortamda doğal ve güzel kokular yayacaktır.

Sizlerde bu önerilerden yola çıkarak artık sabunları daha orijinal şekilde değerlendirebilirsiniz. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?