Birlikte ” Keçeden Çanta ” Yapalım mı ?

Yeni bir kendin yap projesi ile sizlerle birlikteyiz. Bugün birlikte şöyle keçeden güzel bir çanta yapalım mı, ne dersiniz ? Bu karlı, soğuk kış günlerinde kombinimize sıcak bir dokunuş yapacak olan bir çanta yapalım.

Şöyle bir piyasadaki çanta fiyatlarına göz attığımız zaman birazdan yapacağımız çantanın bize çok fazla bir maliyetinin olmadığını göreceğiz. Kendi stilinize özgün dokunuşlar yapmayı seviyorsanız, keçeden çantayı da seveceğinizi düşünüyoruz.

Keçeden Çanta Nasıl Yapılır ?

Önce malzeme listesi ;

? Renkli keçeler

? Kalın iplik

? İğne

? Silikon tabancası

Keçeden Çanta Yapımı

? Sevgili canlar ! Çanta yapımına başlamak için öncelikle, çantanın boyuttuna karar veriyoruz. Çanta boyuttuna karar verdikten sonra keçeyi iki dikdörtgen şeklinde kesiyoruz.

? Dikdörtgen şekilde elde etmiş olduğumuz iki parçayı üst üste bırakıyoruz. İğne yardımıyla kalın iplikle bir güzel dikiyoruz.

kendin yap keçe çanta

? Bu aşamada önemli bir hatırlama yapalım. Çantanın ağız kısmını ayarlamak için keçenin sadece üç kısmını dikiyoruz.

? Bu şekilde çantanın gövde kısmını tamamlamış oluyoruz.

? Şimdi sırada çantanın kulpunu yapmaya geldi. İstediğiniz kulp kalınlığından bir kat daha fazla olacak şekilde kesiyoruz. İkiye katlayıp dikiyoruz. Bu işlem ile çanta daha sağlam olacaktır.

? Dikkatli bir şekilde çantanın kulpunu çantaya dikiyoruz.

? Geldik keçeden çantanın son aşamalarına. 🙂 Zevkinize ve kullanım kolaylığına göre çantanın ağız kısmını ister açık bırakabilir, isterseniz de şık bir düğme ile kapatıp açabilirsiniz.

? Sırada işin eğlenceli bir kısmı var. Çantayı sade bir şekilde kullanabileceğiniz gibi dilerseniz çantanın üzerine silikon tabanca yardımı ile boncuklar, çiçekler yapıştırabilirsiniz.

Dilerseniz, yapmış olduğunuz çantanın görsellerini bizimle paylaşabilirsiniz. Yapmayı düşünenlere şimdiden kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?