Bugün Birlikte ” Yüz Yogası ” Yapmaya Ne Dersiniz ?

Yüz yogası nedir ? Yüz yogası ne işe yarar ? Yüz yogası hareketleri nelerdir ? Yüz yogası hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda ele alıyoruz.

Meghan Markle, Jennifer Aniston , Madonna ve daha birçok ünlü isim yüz yogasını benimsemeye başlamış. Düzenli yapıldığı zaman gözle görünür bir etkiye sahip olan yüz yogası bugünlerde birçok kişinin gündeminde. Tabi, söz konusu doğal güzellikten yana olduğu için bizde bugünkü gündemimize bu konuyu ele alalım, istedik.

Şimdi arkanıza güzelce yaslanıp, yüz güzelliğimize güzellik katacak, aynı zamanda yüzümüzü rahatlatacak olan bu yogaya bir inceleyelim.

Yüz Yogası Nedir ?

Öncelikle yüz yogasının tanımı ile konumuza bir giriş yapalım. ” Yüz yogası nedir ? ” diye soracak olursanız, şu şekilde bir açıklama yapabiliriz.

Yüz yogası ; kasları aynı zamanda cildi uyararak yapılan egzersiz aynı zamanda masaj hareketleri ile yapılan bir çeşit yogadır. Uygulayacağınız teknikler sayesinde stresinizin azaldığını ve yüz kaslarınızın gevşediğini gözlemleyeceksiniz.

Yüz yogasını gelişiminde katkıda bulunan Danielle Collins ‘in de belirttiği gibi yapılan bu uygulamaları desteklemek için düzenli uyku ve sağlıklı beslenmekte oldukça önemlidir. Bu açıklamadan sonra bu yöntemin ne işe yaradığına bir bakalım.

Yüz Yogası Ne İşe Yaramaktadır ?

yüz yogası nasıl yapılır

✔ Herhangi bir estetik müdahale yapmadan sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

✔ Yapacağınız egzersizler sayesinde kan dolaşımınızı hızlandırıp, cildinizde oluşan gerginlik hissini azaltabilirsiniz.

✔ Bir taraftan kan dolaşımınızı hızlandırırken, bir taraftan da baş ağrısı gibi durumlarından önüne geçebilirsiniz.

✔ Aynı zamanda uyku kalitenizi de artırmaya yardımcı olur.

✔ Ciltteki kaslarınızı sıkılaştırırken bir taraftan da cildinizde oluşan kırışık ve çizgilerinde oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Yüz Yogası Hareketleri Nelerdir ?

Hazırsanız yüz yogası hareketlerimize başlıyoruz. Önce alnımızdan başlayalım.

Pürüzsüz Bir Alın İçin

Şimdi ellerin içleri birbirine bakacak şekilde iki elimizi yumruk yapıyoruz. Ellerimizin orta parmaklarını eklem kısmının alnının ortasına yerleştirip, hafif şekilde basınçlar uygulayarak şakaklarımıza kadar getiriyoruz.

Bu hareketi tek seferde 6 kere uyguluyoruz.

Yapmış olduğumuz bu hareket sayesinde alımızda oluşan ince çizgilerin önüne geçmiş oluyoruz.

Gözler Yukarıya Baksın !

İki elimizin işaret ve orta parmağını kendimize doğru çeviriyoruz. Orta parmaklarımızı kaşların iç kısmına, işaret parmaklarımızı ise kaşların dış kısmına yerleştiriyoruz. Orta seviyede olacak şekilde basınç uygulayıp ellerimizi yukarı doğru itiyoruz.

Bu hareketi 8 kere uyguluyoruz.

Bu hareketin faydası düşük göz kapağı görünümünü ve göz kenarındaki çizgilerin oluşumunu engellemek.

Doğal Dudak Dolgunluğuna Ne Dersin ?

Şimdi başımızı hafifçe geriye doğru eğiyoruz. Dudaklarımızı büzüp, çenemizi ileri doğru itiyoruz. Bu pozisyonda 10 saniye bekliyoruz.

Bu hareketi 5 kere tekrarladığımız taktirde dudak dolgunluğunu destekler ve dudak çizgisini engeller.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?