Çatlaklarla Savaşan En İyi 5 Cilt Bakım Ürünü

Yaz sezonun açıldığı bugünlerde birçoğumuzun sorunu cildimizde ve vücudumuzda oluşan çatlaklıklar. Kimimizin hamilelik döneminde, kimimizin çok hızlı bir şekilde kilo alıp vermekten, kimimizin de aşırı spor yapmaktan ve cilt kuruluğundan dolayı çatlaklıklar meydana gelmekte. Peki, bu çatlaklıkları tamamen yok etmek ya da gözle görünmeyecek şekilde azaltmak için neler yapabiliriz. Çatlaklara karşı savaşan en iyi cilt bakım ürünlerini sizler için bir araya getirdik.

Nuxe Huile Prodigieuse

çatlaklar için en iyi yağ nuxe huile prodigieuse

İçerisinde birbirinden özel 7 bitkisel yağ ve %98 oranında doğal içerik maddesi bulunmaktadır. Formülünde bulunan bu doğal ve bitkisel yağlar sayesinde hem vücudunuz hem de yüzünüz uzun süre nemli kalacaktır.

Body Merry Stretch Marks & Scars

Sizin de hamilelik döneminde yada aşırı kilo alıp vermenin sonucunda vücudunuzda çatlaklıkları mı meydana geldi. Şuana kadar kullanmış olduğunuz ürünlerden istediğiniz sonucu elde edemediniz mi ? Eğer yanıtınız ” evet ” ise, sizi Body Merry ile tanıştıralım. Formülünde yer alan antioksidan ve vitaminler sayesinde vücudunuzda oluşan çatlaklıkları yok ediyor.

doğum çatlakları için en iyi bakım kremi body merry

Cilt Bakım Yağı Bio- Oil

en iyi cilt bakım yağı bio oil
Bio-Oil

Yaz aylarında cildimiz daha çok kurmaya meyillidir. Bu durumda vücudumuzda istenmedik çatlaklıkların meydana gelmesine neden olmakta. Bu olumsuz görünümünün önüne geçmek için bazı cilt bakım ürünlerinden yararlanırız. Bu konuda bizim size önerimiz Bio – Oil. Bio-Oil cilt bakımı yağı, bitki özleri ve vitaminlerin yağ bazlı bir kombinasyonudur. Bio-oil Cilt Bakım Yağı çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Karın Bölgesi Çatlaklıklar İçin Burt’s Bees

burt's bees karın çatlak kremi

Hamileliğiniz boyunca karın bölgenizde çatlaklık meydana gelmeye başladıysa, hem çatlaklık durumunu engellemek hem de cildinizin korumak amacıyla karın bölgesine özel, bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Bu bölge için önerebileceğimiz ürünler arasında Burts Bees bakım ürünü yer almakta. Ürünün içerisinde shea ve E vitamini bulunmakta. Doğal içeriğe sahip ve zengin formülü sayesinde hem cildinizi beslemiş olursunuz, hem de nemlendirmiş, olursunuz.

Çok Amaçlı Cilt Bakım Kremi Procsin Clin Oil

vücut çatlaklıkları için bakım ürünleri procsin clin oil

Son olarak da hem saç, hem yüz hem de vücudunuzda kullanabileceğiniz çok amaçlı bir üründen bahsedelim. Ürünün adı Procsin Clin Oil. Bu ürün ne işe yarıyor, diye soranlar için hemen küçük bir açıklamada bulunalım. Bu ürün doğal içerik desteği sayesinde mevsimsel geçişlerden kaynaklanan nem kaybını engellemesine yardımcı olmakta. Aynı zamanda çatlak oluşumunu da engellemeye çalışmakta.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?