Cildinizin Kolajen İhtiyacını Karşılayacak Muhteşem İkili

Cildinizin kolajen ihtiyacını nasıl mı karşılayacaksınız ? Doğal yollar ile cildinizin ışıl ışıl parlamasını mı istiyorsunuz ? Eğer yanıttınız ” evet ” ise, sıkı durun, aradığınız cevaba birazdan ulaşacaksınız.

Evet yanlış okumadınız. Cildinizin kolajen ihtiyacını doğal yoldan karşılamak için sadece avokado ve zeytinyağına ihtiyacınız var. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan, ayrıntılara geçiyoruz.

Biliyorsunuz, avokado içerisinde birçok sağlıklı yağ barındırmaktadır. Bu sağlıklı yağlar sayesinde, ciltdeki kırışıkları giderir. Cildin elastikiyetini artırır. Avokado çekirdeğinin içerisinde Omega-3, Omega-6 ve Omega-9 içeriği sayesinde cildinizin kolajen ihtiyacını karşılar ve cildi sıkılaştırır.

Düzenli bir şekilde avokado çekirdeği yağı kullandığınız zaman, cildinize botoks yaptırmış gibi bir etki oluşur. Cildinizi onarmaya yardımcı olur. Cilt lekelerini giderir.

Bu kısa açıklamamadan sonra gelelim, asıl konumuza. Cildimizin ışıl ışıl parlamasına yardımcı olacak olan bu yağı evde hazırlayabilir miyiz ? Tabi ki hazırlayabiliriz. Hemen nasıl hazırlayacağınızı buraya yazıyorum. Bu konumuzu kaydetmeyi unutmayın.

Oldukça pratik bir yöntem ile hazırlayabilirsiniz. Hemen ihtiyacınız olan malzemeleri yazalım.

1 tane avokado çekirdeği

Bir miktar saf zeytinyağı

1 tane cam kapaklı kase

Rende

Avokado çekirdeğini dikkatli bir şekilde soyuyoruz.

Soymuş olduğumuz avokado çekirdeği bir güzel cam kasenin içerisine rendeliyoruz.

Üzerine gececek kadar saf zetyinyağı ekliyoruz. Kasenin kapağını kapatıyoruz.

Hazırlamış olduğumuz bu karışımı serin ve karanlık bir ortamda 7 gün boyunca bekletiyoruz.

7 gün sonunda ister karşımı süzerek, ister süzmeyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?