Çok Fazla Masraf Yapmadan Nişan Yapmanın Yolları

Nişanlanmayı düşünen sevgili çiftler maddi açıdan zorlanmamak için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz. İşte masrafız nişan yapmanın püf noktaları.

Ailelerin tanışması, kız isteme merasimi, söz, nişan töreni derken masraflar epeyce bir çoğalıyor. Tabi iş bu kadarla da kalmıyor. Daha bunun damatlığı, gelinliği, kınası, düğünü derken masraflar katlanarak artıyor. Eee yeni bir ev kurmak kolay değil. 🙂 Zamanında bu yollardan geçen birisi olarak, çok fazla masraf yapmadan gönlünüze göre nasıl bir nişan yapabileceğiniz konusunda, birkaç öneride bulunmak istedik.

Masrafsız Nişan Yapmak İçin

Söz Merasimi ve Nişan Törenini Ayrı Yapmayın

Her tören bir masraf demektir. Masrafları fazla artırmamak adına birbirilerine yakın olan iki töreni aynı anda yapabilirsiniz. Bu sayede her iki tören için ayrı ayrı strese girmemiş olursunuz. Hem de fazla para harcamamız olursunuz.

evde nişan töreni gg organizasyon

Davetli Sayısını Yüksek Tutmayın

Şu arkadaşı çağırmazsam bize gönül bırakır . Uzak akrabaları çağırmazsam bizimle konuşmaz . Onu aramazsam olmaz derken, bir bakmışsınız ki, davetli listesi almış başını gidiyor. Davetli sayısı arttıkça evde yapmayı düşündüğünüz nişan töreni için bir bakmışsınız ki, mekan arıyorsunuz. Gereksiz masraflardan kaçılmak adına mümkün oldukça davetli sayısını az tutmaya özen gösterin. Her iki ailenin bir arada olduğu samimi ve sıcak bir ortamda nişan töreninizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hazırlıkları Fazla Abartmayın

Şu günlerde söz masası dizayn etmek oldukça trend durumda. Sırf trend diye, bütçenizi oldukça zorlayıp öyle çok şatafatlı bir söz masası yerine, sade ve ışıltılı bir söz masası dizayn edebilirsiniz. Size ilham vermesi adına küçük bir öneride bulunalım. Şöyle, söz pastanızın, söz tepsinizin, dekoratif küçük mumları üzerine rahatlıkla yerleştirebileceğiniz bir masa seçin. Masanın etrafını dilerseniz çiçekler ile süsleyebilirsiniz. Dilerseniz de renkli balonlar yerleştirebilirsiniz.

Söz yada Nişana Gününe Özel Tek Bir Eşya Almayın

Söz ve nişan masraflarını azaltmanın diğer bir yolu ise o güne özel tek bir eşya alınmamasıdır. Ne tür eşyalardan mı bahsediyoruz. Hemen söyleyelim. İsteme ya da söz sırasında kullanacağınız damat fincanı. Sadece sözde kullanacağınız sonra bir kenara atacağınız söz masası aksesuarları gibi.

Elbisenizi Tek Güne Özel Olarak Almayın

Malumunuz nişan için aldığımız elbiseyi, nişanımız dışında başka özel bir günde giymeyiz. Bu konuda bizim size şöyle küçük bir önerimiz olacak. Nişanınız için öyle bir kıyafet seçin ki, başka özel günlerde de rahatlıkla giyinebilir olsun.

Nişan Hediyenizi Kendiniz Hazırlamaya Ne Dersiniz ?

Nişan gününüzde nişan hediyesi vermeyi düşünüyor musunuz ? Eğer nişan hediyesi vermeyi düşünüyorsanız, masrafı azaltmak için şöyle bir yol düşünebilirsiniz. Kendi hediyenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Hediye konusunda henüz bir karar vermediyseniz, şöyle bir hediye düşünebilirsiniz. Farklı formlara sahip kokulu sabun verebilirsiniz. Diğer bir hediye seçeneği ise minik kavanozların içine bırakılmış mumlar olabilir. Yakın arkadaşlarınıza tek içimlik kahve hediye edebilirsiniz. Yada hayal gücünüzü el beceriniz ile birleştirip, farklı hediyeler de oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bir Konu : Evde Söz, Nişan Yapacaklar İçin Tavsiyeler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?