Daha Şık Bir Görünüm İçin 10 ” Moda Sırrı ”

Bulunduğunuz her mekanda daima şık ve zarif görünmenize eşlik edecek moda sırlarını açıklıyoruz !

Her zaman stilini konuşturan kişilerin moda sırlarını merak mı ediyorsunuz ? Tarzınız ne olursa olsun, stilinizi zarif bir şekilde sergilemek mi istiyorsunuz ? Bu ve buna benzer tüm sorularınıza cevap bulacağınız bu konumuz tam size göre. İşte fazla mesai harcamadan havalı görünmenize yardımcı olacak moda kuralları !

Daha Şık Bir Görünüm İçin 10 Moda Kuralı

1.Bacakların Daha Kusursuz Görünmesi İçin

Bacaklarınızın sütun gibi kusursuz mu görünmesini istiyorsunuz ? Sütun gibi bir bacak görünüme sahip olmak için şu yöntemi denemelisiniz. Diz hizanızın hemen üstünde yada hemen altında olacak şekilde boydan etekler tercih edebilirsiniz.

2.Vücudunuzda Vurgulamak İstediğiniz Bölge İçin

Öncelikle vücudunuzda vurgulamak istediğiniz bölgeyi belirleyin. Belirlediğiniz bölgede açık ve parlak renkler tercih edin. Diyelim ki, vücudunuzda gizlemek istediğiniz bölgeler var. Bu seferde bu bölgeler için koyu renkleri tercih edin.

3. Sütyen Seçimi Oldukça Önemli

Tercih ettiğiniz kombinin daha düzgün durması için sütyen seçimi son derece önemlidir. Sütyen seçimi konusunda bizim size önerimiz ; tercih ettiğiniz sütyenin öncelikle göğüs ölçülerinize uygun olduğundan emin olun. Tercih edeceğiniz sütyen göğüs uçlarınızı, omuzlarınızı ve dirseklerinizi tam ortasında olmalıdır.

4. Kalçanızı Olduğundan Bir Tık Küçük Göstermenin Sırrı

Birçoğumuz kalçalarımızın büyük görünmesinden yana birazcık dertliyiz. Peki, kalçaları küçük göstermenin bir yolu yok mu, dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen bu durum hakkına küçük bir tüyo paylaşalım. 😉 Kalçalarınızı olduğundan biraz daha küçük göstermek için tercih edeceğiniz kot pantolonun cepleri büyük olmalı. Aynı zamanda da düz ve birbirine yakın olmasına özen gösterin.

5.Bacak Boyunu Uzun Göstermenin Yolu

bacak boyunu uzun gösteren ayakkabı modelleri

Bacak boyunuzu biraz daha uzun göstermek için ten rengi topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz.

6. Stilinizi Konuşturun

mango kadın blazer ceket modelleri

Stilinizle göz kamaştırmak istiyorsanız, güvenir bir terziyi ziyaret etmenin tam zamanı ! Terzinize bir entegre kumaş götürün. Pamuklu ve bol kesim bir etek diktirin ya da satın alın. Bu eteğin üzerine zarif ve şık bir blazer ceket giymeniz yeterli olacaktır. 😉

7. İnce ve Uzun Görünmenin Sırrı : Monokrom

Hepimiz olduğumuzdan daha uzun ve ince görünmek isteriz. Bunun için ne yapabiliriz, diyenler için küçük bir tüyo. Baştan aşağı monokrom giyinebilirsiniz.

8. Daha Zarif ve Şık Görünmek İçin Köprücük Kemiklerinizi Ön Plana Çıkartın

Göğüs dekoltesinin daha seksi bir görüntüsü olduğu bilmektedir. Peki, size desem ki, seksi görünmenin yanı sıra daha zarif ve şık görünmek için köprücük kemikleri daha ideal, ne dersiniz. Bizce açık yakalı kıyafetlerinizde köprücük kemiklerinizi biraz daha ön çıkartabilirsiniz.

9. Vücut Tipinize Uygun Baskılar Tercih Edin

Aklınızda bulunsun ! Vücudunuz ne kadar iriyse , desenlerde o orantıda büyük olmalı .

10. Daha Zayıf Görünmek İçin

Daha zayıf görünmek için aşağı eğimli açılara sahip modeller tercih etmelisiniz. Asimetrik etekler, anvelop elbiseler, zikzak baskılar vb.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?