Dekorasyon Dünyasında Yeni Trendler

Ev Dekorasyonu Trendleri 2020

Dekorasyon alanındaki yeni trendleri sizler için araştırdık. Yakın bir zamanda ev dizaynında yenilik yapmayı düşünüyorsanız, bu konuda sizlere ilham verecek olan 2021 ev dekorasyon trendlerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Dekorasyon dünyasında dönem dönem farklı akımlar , farklı konseptler ve renkler ön planda oluyor. Bazen bir akım etkisini birkaç sene sürdürürken, bazı trendler ise sadece bir sezonluk olabiliyor. Peki, önümüzdeki yıl yaşam alanlarımızda nasıl bir rüzgar esecek, diye merak edenler için, yeni sezon ev dekorasyonlarını araştırdık.

2021 Dekorasyon Trendler

İç mekan dekorasyonlarında popüler duvar boyası renkleri ve farklı formda dizayn edilmiş mobilyalar oldukça etkili oluyor. Bu sezonda ön çıkan trendleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Trend 1 : Soyut Enerji

ev dekor fikirleri 2020

İç mekanların daha özgür bir ruha sahip olacağını görmekteyiz. Farklı geometrik şekiller , elle çizilmiş eskizler ve birbirinden eğlenceli bloklar evlere yeni bir kimlik kazandırıyor. Bunun amacı ise duyguları uyandırmak ve mekanların enerjisini yükseltmektir.

Renk Paleti

yeni sezon dekorasyon renkleri

İç mekanlara, iç cephe duvarlarına ve yaşam alanlarımıza estetik katacak ev aksesuarlarının renk seçiminde daha cesur ve iddialı renklerin hakim olacağını şimdiden belirtmek isteriz. Bazen tek bir renk mekana hakim olurken, bazen ise birbirine zıt iki rengin kombini mekana hakim olmakta. Sezonun popüler renkleri arasında leylak rengi – hardal ve lacivert yer almakta.

Nasıl Yansıtabilirim ?

Soyut enerji trendini evimin de nasıl yansıtabilirim, diye düşünenler için bir iki öneride bulunalım. Duvar dekorasyonunda duvar kağıdı ile yansıtabilirsiniz. Oturma alanlarınızda dekoratif minder ve kırlentler ile yansıtabilirsiniz. Yatak odalarında ise nevresimler ile bu trendi yansıtabilirsiniz.

Trend 2 : Yalınlık

yeni sezon ev dekorasyon trendleri

Yaşam alanlarınızda sakinliğin, rahatlığın ön planda olmasını ve aynı zamanda dinlendirici bir ortam olmalı, diyenler için ise şöyle bir önerimiz olacak. Öncelikle hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirecek mümkün oldukça yalın bir çizgi oluşturmaya özen gösterin. Işıklandırmaya dikkat edin ve mümkün oldukça nötr ve yumuşak renkleri tercih edin.

Renk Paleti

yeni trend ev dekorasyonları

Tercihinizi sadelikten yana kullanmayı düşünüyorsanız renk paletinden şu renkleri tercih edebilirsiniz : Sıcak nötr renkler – yulaf ezmesi rengi

Nasıl Yansıtabilirim ?

Bu çizgiyi yansıtmak için rustik ve modernliği bir arada kullanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?