Doğal Yollardan Saç Uzatmanın 5 Formülü

Canlı, parlak ve uzun saçların sırrı doğru beslenmede gizli. Sağlıklı ve doğru beslenmenin yanı sıra doğal yollar ile yapılan maskeler sayesinde, saçlarınız daha hızlı bir şekilde uzatabilirsiniz.

Saç Uzaması İçin Neler Yapılabilir ?

Sağlıklı bir şekilde saçlarınızı uzatmak için öncelikle yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra saç tipinize uygun kozmetik ürünleri kullanmalısınız. Daha sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal maskelerden de destek alabilirsiniz. Hemen bu noktada önemli bir hatırlatma yapalım. Tıpkı kozmetik ürünlerinde olduğu gibi, hazırlayacağınız maskeler de saç tipinize uygun olmalı.

Saçlarınızın Doğal Yollardan Hızlı Uzamasını Sağlayan Formüller

Birazdan sizler ile paylaşacağımız saç uzatma formüllerden birini düzenli olarak uyguladığınız taktirde, saçlarınızın hızlı bir şekilde uzadığını göreceksiniz.

Yumurta Akı

Daha güçlü ve sağlıklı saçlara kavuşmanın formülü yumurta akında gizli. Duşa girmeden önce 1 tane yumurta akını masaj yaparak saçlarınıza sürün. Saçlarınız hava almayacak şekilde streç film ile sarın. 1 – 2 saat bu şekilde kalın. Daha sonra duşa girerek, saçlarınızı uygun bir şampuan ve saç kremi ile yıkayın. Haftada 1kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Aspirin

Aspirinin hızlı bir şekilde saç uzattığını biliyor muydunuz ? Hemen sizlere aspirinle nasıl saçınızı uzatabileceğinizi söyleyelim. Suyun içerisine aspirin atın. Son durulama sırasında aspirinli su ile saçlarınızı durulayın. Saçlarınızın hem güçlendiğini hem de hızlı bir şekilde uzamaya başladığını göreceksiniz.

Adaçayı

Güçlü, parlak ve saçlarınızın hızlı uzaması için adaçayından faydalanabilirsiniz. ” Nasıl ” mı, hemen söyleyelim. 1 litre suyun içerisine 1 dal adaçayı atıp, bir güzel kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıp, adaçayının ılımasını bekliyoruz. Daha sonra bu suyu saçlarımıza uyguluyoruz. Dilerseniz saçlarınızı durulayabilir, dilerseniz durulamayabilirsiniz.

Elma Sirkesi

Saçlarınızın daha parlak bir görünüme mi kavuşturmak istiyorsunuz ? O zaman, duştan çıkmanıza yakın son suyun içerisinde az miktarda elma sirkesi ekleyin. Saçınızı bu su ile yıkayıp, durulayın. Haftada 1 uygulayın. Düzenli olarak uyguladığınız taktirde saçlarınızın daha parlak bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Yağ Karışımlı Kür

Birazdan vereceğimiz yağ karışım kürünü dilerseniz aktarda hazırlatabilir, dilerseniz de evde kendiniz hazırlayabilirsiniz.. Yağ karışımı kürü için bize gerekli olan yağlar ; biberiye yağı, lavanta yağı, jojoba yağı, kekik yağı ve sedir ağacı yağı. Öncelikle küçük bir tava yada tencerenin içerisinde biberiye yağı, lavanta yağı ve jojoba yağından üçer damla bırakıyoruz. Kekik yağı ve sedir ağacı yağından da ikişer damla bırakıyoruz. Yağ karışımını kısık ateşte birkaç dakika ısıtıyoruz. Hazırlamış olduğumuz yağ karışımı kürünü masaj yaparak saç köklerimize sürüyoruz. 30 dakika bekleyip, saçımızı yağlardan arındırıyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?