Dr. Gökçen Erdoğan Cinsellikle İlgi Soruları Yanıtlıyor

Kadın Doğum Uzmanı-Jinekolog Op. Dr. Gökçen Erdoğan Cinselliğe Dair Merak Edilen Soruları Sizler İçin Yanıtlıyor

Kadın Doğum Uzmanı-Jinekolog Op. Dr. Gökçen Erdoğan Cinselliğe Dair Merak Edilen Soruları Sizler İçin Yanıtlıyor

Daha sağlıklı bir cinsel yaşam için bilmeniz gereken ve merak ettiğiniz bazı soruları sevgili Kadın Doğum Uzmanı Op.Dr. Gökçen Erdoğan sizler için yanıtlıyor. Sevgili Gökçen hocamızı yakından takip edenler iyi bilir, sık sık kendi sosyal medyasının üzerinden bu konular üzerinde değerli bilgilerini paylaşmakta. Eğer henüz kendisini takip etmediyseniz, şuraya Instagram hesabını bırakıyoruz.

Cinselliğe Dair Merak Edilen Soruların Bazıları ve Yanıtları

Cinselliğe dair en çok merak edilen sorulardan 4 tanesini sizler için sorduk. İşte yanıtları.

cinselliğe dair merak edilen sorular

1.Soru : Soru : Oral Seks / Regl Döneminde Seks / Sürtünme Yolu İle Hamile Kalınır mı ?

Cinsellikte en çok merak edilen konularından biri regl döneminde ilişkiye girilip, girilemeyeceğidir. Bu soruya sevgili Dr. Gökçen Erdoğan şöyle cevap veriyor. Öncelikle kadınların hijyene dayalı sağlık açısından dolayı önermiyorum. Sürtme ile hamile kalınabilir mi sorusuna ise, şu şekilde cevap veriyor. Sürtme yolu ile hamile kalınabilir deyip, devamında şunları söylüyor. Herhangi bir kıyafet bariyeri söz konusu değilse, tenler çıplak ise. Bu durumda spermin yolu önünde herhangi bir önlem yoktur. Bu nedenle işinizi şansa bırakmayın.

2. Soru : İdeal Cinsel Süresi Var mıdır ? Var ise Bu Süre Ne Kadardır ?

Herhangi bir ideal cinsel süresi yoktur. Bunun nedeni ise şu şekilde açıklıyor. En iyi seksi , ilişkide olan kişilerin cinsel yaşamdaki kriterleri belirlemekte. Tabi, bana göre 10 dakikanın altında kalmamak gerekir. Ön sevişme süresi ve bulunduğunu pozisyona göre değişiklik gösterse de 30 dakika görmeli ve herhangi bir zaman sıkıntınız yok ise 45 dakikayı eyleminiz ne olursa olsun, yakın temasta geçirmelisiniz.

3. Soru : Mastürbasyon Zararlı mıdır ?

Özellikle gençler tarafından en çok merak edilen konulardan biri de mastürbasyonun zararlı olup, olmadığıdır. Bu konuda doktorumuz şunları söylüyor. ” Asla ! Mastürbasyon cinsel gelişimin bir parçası ve partnerli cinsel yaşamın önünde bir set kurmadığı sürece, yani yalnızca mastürbasyonla orgazm olur hale gelmedikçe bir sorun değil. Böyle bir durumda da zaten mutlaka bir uzmana danışılmalı. ”

4. Soru : Orgazm Baş Dönmesi ve Baş Ağrısı Neden Olur ?

Tam olarak nedeni bilinmemekle birlikte, dayandığımız bilimsel verilerden yola çıkarak vücut kaslarında oluşan spazmlara bağlayabiliriz. Genelde geçici bir durumdur. Bazı kişilerde dayanılmaz bir baş ağrısı söz konusu olabilmektedir. Bu durumda ılık duş alıp, rahatlayabilirsiniz.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi için sevgili Dr. Gökçen Erdoğan’ın ” Cinselliğe Dair merak Edilen Sorular ” yazısını okumanızı tavsiye ederiz.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Bir Konu : Doğum Kontrol Yöntemleri Op.Dr. Gökçen Erdoğan

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?