Duvarınıza Estetik Katacak Pano Yapıyoruz !

Sevgili okurlarımız, yeni bir kendin yap önerisi ile sizler ile birlikteyiz. Bugün sizler ile birlikte hem evimizin hem de iş yerlerimizin duvarlarında kullanabileceğiniz bize özel pano yapacağız. Duvar dekorasyonunuza görsel bir estetik katacak olan tamamen sizin zevkinizi ve tarzınızı yansıtacak olan bu konuda size ilham verecek olan pano yapımı örneğine göz atmanızı tavsiye ederiz. Hazırsanız, başlıyoruz.

Pano Yapımı İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir ?

İşte pano yapımı için gerekli malzeme listesi

✍ 2 tane 17 x 60 cm’lik tahta

✍ Çalışma kağıdı

✍ Antik altın tahta boyası

✍ Vernik ahşap boyası

✍ Renkli inci boncuklar

✍ Birer tane kalın ve ince fırça

✍ Mezura

✍ Zımpara

✍ Yapıştırıcı

✍ Tahta mandal

kendin yap pano

Adım Adım Pano Yapımı

Gerekli malzemeler temin ettikten sonra , hemen hemen panonuzun yüzde ellisini bitirmiş sayılırsınız. Şimdi işin içine biraz görsellik giriyor. Aynı zamanda el becerimizi de konuşturma zamanı ! Şimdi adım adım panoyu nasıl düzenleyebiliriz, bir bakalım.

? İlk işlem olarak tahtaları bir kağıdın üzerine bırakıp, tahtanın üst düzeylerini bir güzel zımpalayın, düzelterek işe başlıyoruz.

? Nemli bir bez yardımı ile tozunu alıyoruz.

? Zımparalayıp tozunu aldığımız tahtanın üst düzeyi bir güzel vernikli ahşap boyası ile boyayıp, tahtayı kurumaya alıyoruz.

? Boya iyice kuruduktan sonra, tahtanın üzerinde 10’ar cm aralık olacak şekilde mandalları tahtanın üzerine yapıştırıyoruz.

? İncileri ise istediğiniz bir şekilde mandalların üst tarafında tahtaya yapıştırıyoruz.

? Şimdide antik altın renkli boya ile mandalları boyuyoruz.

? Boyalar kuruduktan sonra mandalların üzerine 5 taneyi geçmeyecek şekilde incileri yapıştırıyoruz.

Hazırlamış olduğunuz bu panoyu ister evinizin herhangi bir duvarına, isterseniz iş yerinizin duvarına asabileceğiniz gibi dilerseniz sevdiğiniz bir kişiye de hediye edebilirsiniz.

Yapacak olanlara da şimdiden kolay gelsin. ?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?