Erkeklere Özel Cilt Bakım Önerileri Nelerdir ?

Yaşa Göre Cilt Bakım Önerileri Erkekler İçin

Her yaş grubuna özel erkek cilt bakım önerileri

Sevgili erkekler, cilt yapınıza ve yaşınıza uygun rutin cilt bakımlarınızı yaparak daha bakımlı , sağlıklı, pürüzsüz , canlı ve parlak bir cilde sahip olursunuz. Tabi etkili bir sonuç elde etmek adına cilt bakımına erken yaşlarda başlamakta fayda var. Unutmayın ki 20’li yaşların kendine özgü bir güzelliği ve bakımı, 30’lu yaşların ve 40 ve üzeri yaşların cilt bakımı da ayrıdır.

Peki, hangi yaş grubu, hangi cilt bakımları yaptırmalı, hangi ürünleri kullanmalı ? İşte yaşa göre erkek cilt bakım önerileri.

Erkeklerin 20’li Yaşların Başında Kullanması Gereken Bakım Ürünleri

erkek kişisel bakım ürünleri

Yaşamın en hareketli dönemlerin başladı 20’li yaşlar. Bir taraftan sınav stresleri, bir taraftan mezuniyet ve parti heyecanları, bir taraftan da yeni yerleri keşfetme tutkusu derken, bir de bakmışsınız ki, cildiniz için gerekli özeni göstermemişsiniz . Aman dikkat beyler. Eğer 40’lı yaşlara yatırım yapmak istiyorsanız, 20’li yaşlarda cilt tipinize uygun cilt bakımını yaptırmayı ihmal etmeyin.

20’li yaşlarda yapabileceğiniz en temel cilt bakım uygulaması için cildinizi iyi temizleyecek ve sıkı nemlendirecek bir bakım yapmanız yeterli olacaktır. Bunun için cilt tipinize uygun iyi bir yüz yıkama jeli kullanabilir ve cildinizi nemli tutmaya yardımcı bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

20’lerin Ortası ve 30’lu Yaşlar Olan Erkekler İçin

erkek cilt nemlendirici ürünleri

Sevgili beyler 20’li yaşların ortasına gelip 30’lu yaşlara merdiven dayamaya başladığınız dönemlerde cilt sağlığı döneminin önemli olduğu sürecinde başlangıcı olduğunu unutmayın. Malum bu dönemler , genel olarak yaşam tarzının en hızlı bir o kadar zorlu geçtiği zaman dilimdir , diyebiliriz. Tabi, bu hızlı ve hareketli dönemde cildimiz zaman zaman soluk ve yorgun bir görünüme sahip olabilmekte. Bu nedenle bu dönemde cilt bakımını ihmal etmemek gerek.

20’li yaşların ortası ve 30’lu yaşların başları cilt bakımı için ” önleme dönemi diyebiliriz. Bu dönemde ileride oluşabilecek cilt yaşlanmalarına karşı en kaliteli erkek nemlendirici ürünlerini şimdiden kullanmaya başlamanızı öneririz.

40 ve Üzerinde Olan Erkekler İçin Cilt Bakımı

erkek yaşa göre cilt bakım önerileri

Ve gençlik çağından olgunluk çağına geldiğinizde, cildiniz size , gençlik çağında ona nasıl baktıysanız, size o şekilde bakmaya başlar. Eğer gençlik çağınız da cildinize gerekli önemi verip, rutin bakımlarını yaptıysanız bunun yanı sıra spor ve sağlıklı beslenmeyi kendinize bir yaşam biçimi olarak benimsediyseniz, cildiniz oldukça sağlıklı, parlak ve canlı bir şekilde görünecektir.

Sevgili beyler ; saç bakımı için dilerseniz ” Kadir Alkan Saç Bakım Ürünleri ” konumuza göz atabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?