Eski Dergiler Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanılır ?

Eski Dergileri Değerlendirme Fikirleri

Sevgili hanımlar ve beyler, çaylarınızı ve kahvelerinizi yanınıza aldıysanız, yaşam alanlarımıza küçük dokunuşlar yaparak, ambiyansını değiştirecek olan yeni kendin yap fikirlerini sizlerle paylaşmaya başlıyoruz.

2019 yılına çok az bir süre kala dekorasyonda küçük bir değişiklik yapıp, estetik bir görünüme kavuşturmak adına neler yapabiliriz diye düşünürken birden gözümüz orta sehpanın üzerinde duran eski dergilere çarptı. Acaba, eski dergilerden neler yapılabilir , diye düşünmeye başladık. Hemen vakit kaybetmeden de bu fikirleri sizlerle de paylaşmak istedik.

Eski Dergilerden Tabure

eski dergilerden tabure nasıl yapılır

Eski dergilerden yararlanarak mutfağınızda, çocuğunuzun odasında ya da evinizin dış mekanında kullanabileceğiniz farklı bir tabure yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler ;

? Birkaç tane eski dergi

? Dergi boyutunda bir tahta

? Kurdele ya da kemer

? Tabure için döner ayak

? Minder

Yapılışı : Öncelikle tahtaya sağlam bir şekilde döner ayakları monte ediyoruz.

Sonra tahtanın üzerine birkaç tane dergiyi üst üste bırakıyoruz. Derginin üzerine minderi bırakıp, kemer ya da kurdele ile bağlıyoruz.

Bunu tabure olarak kullanabileceğiniz gibi dilerseniz, dekoratif bir sehpa olarak da kullanabilirsiniz.

Dergiden Duvar Süsü

diy eski dergilerden duvar dekorasyonu

Cansız, ruhsuz bir görünüme sahip olan duvarlarınıza bir ruh, hareket ve estetik katmaya ne dersiniz ?  Bunun için sadece yeteri miktarda renkli dergi sayfalarına ve biraz da el becerisine ihtiyacınız olacaktır. Yukarıdaki duvar dekorasyon görselini baz alarak, sizde zevkiniz doğrultusunda duvarınıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Dergilerden Kalemlik Yapımı

dekoratif kalemlik yapımı

İster kendi ofisinizin masasında, ister evdeki çalışma masasında kullanabileceğiniz farklı bir kalemliğe ne dersiniz ? Yapmanız gereken bir dergiden yeteri miktarda sayfa kesip, onları ister silindir, ister yuvarlak ya da farklı bir şekil verip, iyi birbirine yapıştırıp, ortaya kullanışlı bir kalemlik çıkarmak olacaktır.

Şu an için bizim önerilerimiz bu kadar, dilerseniz sizlerde önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?