Etkileyici Bir Sonbahar Makyajı İçin Tüyolar

Sonbaharın serin esintilerini inceden inceye hissettiğimiz bugünlerde her alanda olduğu gibi makyaj alanında değişikler söz konusu. Yaşanan bu mevsim değişikliği ile birlikte makyajımızda bir takım değişikler söz konusu. Peki, etkileyici bir sonbahar makyajı için neler yapabiliriz ? Hemen bu sorunun cevabına bir bakalım.

Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır ?

İster günlük hayatınızda, isterseniz de özel günlerinizde mükemmel bir sonbahar makyajı yapmak için şu noktalara dikkat etmenizi öneririz. Bu noktalar neler mi ? Hemen göz atalım.

? Tek Bir Renk İle Harikalar Yaratabilirsiniz

2021 sonbahar makyajında tek renk ön planda. Nasıl mı ? Hemen söylüyorum. Bu sonbahar makyaj trendinde kahverengi ya da pembe tonları ile oluşturabileceğiniz far, allık ve ruj kombini ön planda. Yeni bir güne oldukça hızlı bir şekilde başlamak için tek renk oldukça ideal. Hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz, hem de kusursuz bir makyaj yapmış olursunuz.

? Dudaklar Daha Renkli !

Uzun süredir, maskeden dolayı dudaklarımız oldukça geri planda kalmıştı. Şimdi dudaklarımızı yeniden ön plana çıkarmanın zamanı geldi ! Daha etkileyici bir görünüm oluşturmak için dudaklarımızı biraz daha renklendiriyoruz. Sonbahar makyajı ile birlikte bordo ve bordoya yakın ruj tonları yeniden gözbebeğimiz olmaya başlayacak.

2021 sonbahar makyaj trendleri

? Kitten Eyeliner Tam Zamanı !

Göz makyajında yeni bir devir başlıyor… Hazır mısınız ? Bugünlerde göz makyajında artık daha sık kitten eyeliner uygulamalarını görmeye başlayacağız. Kitten eyeliner, bildiğiniz kedigözü uygulamasından bir tık değişik. Bu uygulamada daha hafif aynı zamanda daha ince bir şekilde uygulama yapıyoruz. Tüm gözümüzü kapsamayan bu uygulama eyeliner görünümü göz kapağının ortasından başlayıp, göz köşesine kadar ilerlemekte. Sonuç mu ? Gözlerin zarifliği göz kamaştırıyor.

? Parıltı Her Zaman Favori

Yaz makyajında alıştığımız nemli makyaj görünümü, bu sonbahar makyajının favorisi. Parlayan kaş kemiği, burun bölgesi ve elmacık kemikler. Sizin de iyi bildiğiniz gibi aydınlık konusu olan bu noktalar highlighter uygulaması yaparak daha da keyifli bir hale getirebilirsiniz. Bir tık daha öne çıkartmak için dilerseniz, parlak ve nemli bir görünüm elde etmek için şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Dilerseniz makyaj bazları, dilerseniz de nemlendirici ürünler tercih edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?