Ev Dekorasyonunda Aquazzura Casa İmzası

Dünyaca ünlü ayakkabı markası Aquazzura, şimdilerde Aquazzura Casa adıyla ev dekorasyonuna imzasını atıyor. Geçtiğimiz günlerde Milano Tasarım Haftasında Aquazzura Casa koleksiyonu tanıttı. Masa düzenine yepyeni bir soluk getiren bu koleksiyonu, sıcağı sıcağına sizler ile paylaşmak istedik.

Aquazzura, ayakkabı sektöründe olduğu kadar, dekorasyon sektöründe de oldukça iddialı. Konunun girişinde belirttiğimiz gibi marka, Milano Tasarım haftasında Aquazzura Casa koleksiyonu, merakla beğenisine sundu. Görenler tarafından tam not alan bu koleksiyonda şu kodlar yer alıyor.

aquazzura casa koleksiyonu 2022

Koleksiyonun geneline şöyle bir göz attığımızda markanın kurucu aynı zamanda tasarımcısı olan Edgardo Osorio’nun iç tasarım ve masa tutkusundan yola çıkıldığını görmekteyiz. Aynı zamanda sanatta olan tutkusunun yanı sıra Aquazzura’nın stilistik kodlarını bu ilk sofra takımı koleksiyonuna yansıttığını görmekteyiz.

yeni sezon sofra takımı modelleri aquazzura casa

Koleksiyonun içerisinde yer alan ürünleri incelediğimiz zaman ilk etapta şu unsurlar gözümüze çarpıyor. Koleksiyon içerisinde üç tane seri bulunmakta. Tutti Frutti – Jaipur- Cherry Blossom . Hemen Cherry Blossom serisini kısaca bir inceleyelim.

Cherry Blossom serisinde ; narin taç yaprakları gibi açılan tabaklar, kaseler yer arıyor. Bu seride seladon yeşili, limon sarısı, kirli beyaz ve Japon sakura çiçeğini anımsatan bir renk olan inci pembesinin yumuşak pastel tonlarına rastlamaktayız.

aquazzura casa serisi 2022

Tutti Frutti serisinin merkezinde meyve yer alır : kırmızı kirazlar, Capri adasına selam veren limonlar – sonsuza dek Osorio’nun kalbine yakın – ve şeftaliler, bu seramik ve nevresim takımının kahramanları, koyu renkli motifler veya incelikli olarak süslemeler gözümüze çarpıyor.

Son olarak Jaipur serisine bakalım. Edgardo Osorio’nun en sevilen destinasyonlarından biri olan Hindistan’a yapılan bir yolculuğun kokularını ve atmosferlerini çağrıştırıyor. Beyaz Porselenler, özellikle Aquazzura’nın ayırt edici amblemi ve güzellik ve konukseverlik sembolü olan ananas üzerinde durularak, grafik kenarlar ve yemyeşil çiçek ve meyve çizimleri içeren kobalt mavisi, gül ve bordo paletinde dekore edilmiştir.

Bu koleksiyonu ve diğer ürünleri daha yakından tanımak isterseniz Aquazzura Casa ziyaret edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?