Evde Sinema Dekorasyonu Nasıl Oluşturulur ?

Sevgili arkadaşlar hatırlayacağınız üzere bir önceki konumuzda film önerilerinde bulunmuş bir sonraki konumuzda da evde sinema odası nasıl yapılır, konusuna değineceğimizi söylemiştik. Şimdi hazırsanız evde sinema odası kurmak için neler yapabileceğimiz konusuna başlıyoruz.

İster tek başınıza, ister ailenizle birlikte, isterseniz de ayda bir en yakın arkadaşlarınızla birlikte evde sinema ortamı tadında film izlemeyi sevenlerdenseniz evde küçükte olsa bir sinema ortamı yaratmak güzel olacaktır.

Evde şuan için değerlendirmediğiniz bir oda varsa o odayı güzel bir sinema salonu görünümü verebilirsiniz. Tabi bunun için biraz bütçe ayırmanız gerekecektir. Evde sinema salonu konsepti oluşturmak için birkaç araç gereceğe ihtiyacınız olacaktır.

ev içi sinema salonu

Ev Sinema Odası Dekorasyonu İçin

👉 Rahat ve konforlu bir koltuk

👉 Ses sistemi

👉 Aydınlatma

👉 Projektör

👉 Projektör perdesi

Sinema odası olarak dizayn edeceğiniz odanın duvarlarına dilerseniz sevdiğiniz filmlerin afişlerini asabilirsiniz.

Film esnasında dikkatinizin dağılmasını önlemek açısından odanın duvarlarını dilerseniz siyah veya gri renkte boyatabilirsiniz. Duvar rengini değiştirmek yerine başka bir öneriniz var mı, diye soracak olursanız, şu öneride bulunabiliriz. Tercihen siyah veya füme rengi fon perde tercih ederek mekanın duvarlarını tamamen kapatabilirsiniz.

 ev sinema odası

Şuan için böyle büyük bir bütçe ayıramam diyenler için şu önerilerde bulunabiliriz. Evde sinema keyfini yaşamak için odada loş bir ortam oluşturup, televizyonun hemen karşısına tv koltuğunuzu konumlayabilirsiniz. Yanınıza içeceklerinizi ve atıştırmalıkları bırakmak içinde orta sehpa yada yan sehpa kullanmanız yeterli olacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?