Evde Vücut Spreyi Yapmaya Hazır mısınız ?

Vücut Spreyi Nasıl Yapılır ?

Kozmetik ürünleri arasında yer alan vücut spreylerinde oldukça revaçta. Gün geçtikçe en çok tercih edilen ürünler arasında yer alan vücut spreyinin fiyatları da artmakta. Bizde bu durumdan yola çıkarak hem kendi vücut spreyimizi kendimiz yapalım, hem de daha doğal bir ürün kullanıp, kozmetiğin zararlı ürünlerinden biraz uzak duralım, istedik.

Sadece 3 tane malzeme ile evde kolaylıkla mis gibi doğal bir vücut spreyi yapmanız mümkün. Rahatlatıcı bir duşun ardından, taptaze misler gibi bir cilde sahip olmak hayal ettiğinizden daha kolay. İşte teninizi şımartmanıza yardımcı olacak ev yapımı doğal vücut spreyi için yapmanız gerekenler.

Evde Vücut Spreyi Nasıl Yapılır ?

Önce malzeme listesi ;

? 1 tane sprey şişe

? Sevdiğiniz bir esans yağı ( yasemin, menekşe, gül gibi )

? Biraz gül suyu ya da su

vücut spreyi tarifi

Şimdi hazırlanışı ;

? Vücut spreyini hazırlamaya başlamak için sprey şişesinin içerisine bir miktar gül suyu bırakıyoruz. Gül suyu yoksa içme suyu da bırakabilirsiniz.

? Sprey şişenin içine suyu bıraktıktan sonra üzerine sevdiğimiz esans yağından 10 – 15 damla bırakıyoruz. Tercihinize göre hafif bir koku tercih ederseniz isterseniz damla sayısını azaltabilirsiniz.

? Şimdi sprey şişenin ağzını sıkıca kapatıp, bir güzel çalkalıyoruz. İşte ev yapımı mis gibi doğal vücut spreyiniz kullanıma hazır.

Sevgili arkadaşlar hemen bu noktada küçük bir tüyoyu da sizler ile paylaşalım. Vücut spreyinizin daha kalıcı bir hale getirmek için şöyle bir yöntem deneyebilirsiniz.

✔ Güzel rahatlatıcı bir duş aldıktan sonra vücudunuza ince bir tabaka halinde vazelin sürün. Ardında da spreyinizi kullanım. Bu sayede hem vazelin cildinizi beslemiş olur, hem de spreyiniz daha kalıcı hale gelir.

✔ Duş aldıktan sonra herhangi bir terlemeye karşı bir ürün kullanıyorsanız, önce o ürünü kullanın, ardından vücut spreyinizi kullanın.

✔ Kokunuzun uzun süreli olması için spreyi tıpkı parfüm gibi nabız noktalarınıza (göğüs arası, kulak arkası, bilek, dirsek, boyun ) sıkın. Tabi ki fazla abartıya kaçmıyoruz. Sadece nabız noktalarından birini seçmeniz yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bir Konu : ” Evdeki Malzemeler İle Vücut Peelingi Hazırlıyoruz !

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?