Haftalık Güzellik Rutininize Eklemeniz Gereken 5 Uygulama

Haftalık uygulayacağınız güzellik ritüeli ile vücudunuzu ve ruhunuzu şımartın !

Sevgili canlar, bugün günlerden salı olduğuna göre, kendimizi güzel bir bakıma alabiliriz. 😉 Birazdan sizlere haftalık güzellik rutinize ekleyebileceğiniz bazı uygulamalardan bahsedeceğiz.

Şimdi, bol köpüklü kahvenizi alıp, en güzel köşenize yerleşin. Siz, bir güzel keyifle kahvenizi yudumlarken, biz de güzellik rutinlerini sizler ile paylaşmaya başlayalım.

Haftalık Uygulayabileceğiniz Güzellik Rutinleri

Günlük rutinize ekleyeceğiniz güzellik bakımları ile kendinizi daha iyi, daha mutlu hissedeceksiniz. Ne kadar yoğun bir tepmonuz olursa olsun, mutlaka kendinize ve güzelliğinize zaman ayırın. Şimdi sizler, hem biraz ruhunuzu şımartacak, hem de güzelliğinize güzellik katacak olan bazı bakım önerilerini sizler ile paylaşacağız.

Cildinize Parlaklık, Işıltı Katacak Yüz Maskeleri

Haftada 2 kere, yüzünüze uygulayacağınız , yüz maskeleri sayesinde cildiniz daha pürüzsüz bir hale gelecektir. Dilerseniz yüzünüze uygun yüz maskelerini pratik bir şekilde evde kendiniz hazırlayabilirsiniz.

cilt güzelliği ritüeli nasıl yapılır

Bu konuda dilerseniz güzellik kategorimize göz atabilirsiniz. Düzeli bir şekilde uyguladığınız takirde kısa bir süre içinde yüzünüzün eskisinden daha ışıl ışıl, capcanlı olduğunu göreceksiniz.

Saç Bakımınızı İhmal Etmeyin

Saçlarınızın daha dolgun, daha ahenkle dans etmesi için derinlemesine bir saç bakımı oldukça önemlidir. Canlı ve parlak bir saça sahip olmak için öncelikle, saçınıza uygun şampuan ve saç kremi kullanmalısınız. Saçınızın ihtiyacına göre haftada 1 gün saçınıza uygun bir saç maskesi uygulamayı ihmal etmeyin.

saç güzelliği ritüeli

Bu noktada küçük bir tüyo paylaşalım. Saç maskelerinden daha etkili bir sonuç elde etmek için şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Saçınıza maske uyguladıktan sonra sıcak aynı zamanda nemli bir havlu ile saçınızı sarın.

Vücudunuzu Ölü Derilerden Arındırmak İçin Duş

Vücudumuzdaki ölü derileriden arındırmak için duş esnasında kese ya da fırçalama yapmalıyız. Duş sırasında vücudumuza uygulayacağımız fırçalama yada keseleme sayesinde , bir taraftan ölü derileri vücudumuzdan temizlerken, bir taraftan da taze derileri gün yüzüne çıkarmış oluruz.

vücudu ölü deriden arındırmak

Aklınızda bulunsun ! Taze deri üzerine uygulanan vücut losyonları daha çabuk emilir. Aynı zamanda vücudunuz daha yumuşak olur.

Vücut Yağı Kullanıyor Musunuz ?

Vüccut losyonlarına kıyasla, vücut yağları, vücudunuzu daha çok nemlendirdiğini biliyor muydunuz ? Kuruyan cildinizi nemlendirmek ve daha yumuşak bir cilde sahip olmak için hafta 1 kere vücut yağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Masaj yaparak uygularsanız, kan akışını da daha iyi sağlamış olursunuz.

El ve Ayak Bakımınıza Ne Kadar Önem Veriyorsunuz ?

Manikür ve pedikür yapılmış tırnaklar, yumuşacık eller ve ayaklar güzelliğimize güzellik katan unsurlardan biri. Belki şuana kada el ve ayak bakımıza pek önem vermediniz. Ama şuan itibarıyla hafta 1 kere el ve ayak bakımızı yapmaya başlıyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?