Kilo Vermenizde Yardımcı Olacak 5 Süper Besin

Özellikle yaz mevsimi yaklaştığında başta sevgili hanımlar olmak üzere herkeste bir zayıflama sevdasına tutulur. Kimi sadece elma yiyerek zayıfladığını söyler, kimisi ise her zaman ballı limonlu ılık su içerek fazla kilolarından kurtulduğunu söyler.

Biz ise sizlere fazla kilolarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olacak süper besinler öneriyoruz.

Kilo Vermenize Yardımcı Olacak Süper Besinler

  1. BADEM : Hem uzun süre tokluk hissi veren, hem de sağlık açısından gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz gıdalar arasında ilk sırada badem yer alıyor. Bademin içerisinde yer alan yağ vücut açısından oldukça faydalı. Çoklu doymamış yağ asidi açısından olsun, B ve E vitamini yönünden olsun, oldukça zengin bir besindir.
  2. BROKOLİ : Sağlıklı bir şekilde zayıflamaya yardımcı olan besinler arasında brokoli oldukça ideal bir sebze. Sağlık açısından oldukça zengin olan bu sebze tadından ve kokusundan dolayı birçoğu kişi tarafından pek sevilmez. Sizlerle paylaşacağımız tarifi denerseniz, brokolinin tadının o kadarda kötü olmadığı göreceksiniz.

brokoli salatası tarifi

Öncelikle bir miktar brokoliyi kaynar suda haşlayın. Haşlayıp, suyunu süzdüğünüz brokolinin üzerine biraz sızma zeytinyağı, biraz limon suyu , sirke ve tuz ekleyerek karıştırıp, şahane bir ara öğünde tüketebileceğiniz bir salata haline getirebilirsiniz.

3. TARÇIN : 

Tatlı krizine tutulduğunuz zaman ya da gecenin bir yarısı tatlı yemeği istediğine kapıldığınız zaman hemen mutfağa gidip, bir çay kaşığı tarçın yemenizi öneririz. Ya da ara öğünde yiyeceğiniz meyvelerin üzerine biraz tarçın dökmenizi öneririz. Tam tatlı ihtiyacınızı gidermiş olursunuz, hem de tarçın zayıflamanıza yardımcı olur.

4. Chia Tohumu

kilo vermeye yardımcı besinler

Omega 3 , lif ve protein açısından oldukça zengin olan besinler arasında yer alan Chia tohumunu son zamanlarda oldukça sık duymaya başladık. Belirgin bir tada sahip olmayan Chia, hemen hemen yediğimiz her şeye ekleyebiliyoruz. Kahvaltılık gevrekleri – enerji içecekleri gibi.

5. Hindistan Cevizi Sütü

hindistan cevizi sütü zayıflatır mı

Fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olan diğer süper bir besin ise Hindistan cevizi sütüdür. İlk etap Hindistan cevizi sütünün yağlı olduğunu düşünebilirsiniz. Haklısınız biraz yağlı. Ama bu yağ metabolizmanız için yararlıdır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?