Kış Gelmeden Cildinizi Canlandırmak İçin 4 Bakım Önerisi

Kışın Cildinizi Canlandıracak Pratik 4 Bakım Önerileri

Kış iyiden iyiye soğuk yüzünü cildimizde hissettirmeden, cilt bakımızı yapmaya başlayalım. Kış aylarında cildinizi canlandırmak için oldukça pratik bakım önerilerini sizler için hazırladık.

Güneşin, denizin ve kumsalın tadını da bu yaz doyasıya yaşadık. Yaşanan sıcak yaz günlerin ardından, sonbahar inceden ince soğukluğunu yüzümüzde hissettirmeye başladı. Bu soğukluğun ardından kışın kapıda olduğunun sinyalini de vermeyi ihmal etmedi. O zaman bizde cildimizi kışa hazırlamaya başlayalım. İşte cildinize canlılık kazandıracak öneriler.

Kışın Cildinizi Canlandıracak Pratik 4 Bakım Önerileri

1. Bu Mevsimde Fazla Sıcak Su İle Duş Almayın

Şunu hiçbir zaman unutmayın ! Kurumuş ve yıpranmış bir cildin altında sıcak su yatmaktadır. Aklınızda bulunsun ! Aşırı derecede sıcak su ile duş almak, cildinizin aşırı derecede nem kaybetmesine neden olur. Aynı zamanda cildinizin kurumasına da neden olmaktadır. Bu nedenle fazla sıcak su ile ne duş alın, ne de elinizi yüzünüzü yıkamayın. Elinizi yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

2. Yeteri Miktarda Su Tüketmeyi İhmal Etmeyin

cildiniz için kış aylarında bakım önerileri

Artık yeteri miktarda su içmenin hem sağlığımız açısından, hem de güzelliğimiz açısından faydasını bilmeyen yoktur, galiba. Özellikle canlı ve parlak bir cilde sahip olmak için bol miktarda su içmemiz gerektiğini biliyoruz. Biliyorsunuz, yeteri miktarda su tüketimi, canlı bir cilde sahip olmamızı sağlarken, bir taraftan da cildimizin ne dengesini sağlamaktadır.

3. Sağlıklı Bir Cilt İçin Vitaminlerden Yararlanabilirsiniz

Malumunuz kış aylarında bağışıklık sistemimiz biraz düştüğü için sık sık hastalanabiliyoruz. Bu durumu göz önüne alarak, hem sağlığımızı korumak hem de cilt güzelliğimizi korumak adına vitaminlerden yararlanabiliriz. Düzenli, sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra takviye edici vitaminler alarak da hem cildimizi hem de sağlığımızı güzel bir şekilde koruyabiliriz. Bir taraftan kendinizi daha zinde, enerjik ve sağlıklı hissetmek için bir taraftan da sağlığınızı korumak adına A – C – E vitaminleri alabilirsiniz. Önemli bir hatırlama. Vitaminleri doktorunuza danışarak kullanın.

4. Kışın Cildinizi Nemlendirmeyi İhmal Etmeyin

cildi nemlendirmenin faydaları

Mevsim geçişlerinde ve özellikle soğuk havalarda cildimiz daha bir kurumaya meyilli , daha bir gergin olabiliyor. Bu durumun önüne geçmek için mutlaka cilt tipimize uygun bir nemlendirici krem ile cildimizi nemlendirmeliyiz. Duştan çıktıktan hemen sonra cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Aynı zamanda evden dışarı çıkmadan ellerinize ve yüzünüze krem sürmeyi unutmayın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?