Makyajda Son Trend : ” Çene Aydınlatma ”

Makyajda yeni bir dönem mi başlıyor ? Uzun süredir trend olan kontur makyaj tekniği yerini aydınlatıcıya mı bırakıyor ? Ayrıntılar birazdan 😉

Sevgili hanımlar biliyorsunuz , uzun süredir yüz hatlarımızı daha belirgin hale getirmek daha fazla vurgulamak için bronzlaştırıcı pudralardan yararlanıyorduk. Son dönemlerde ise bronzlaştırıcı pudralar yerini aydınlatıcılara bırakmaya başladı. Özellikle de çene hatlarını aydınlatıcı yardımı ile ön plana çıkmaya başladı. Şimdi dilerseniz birlikte, son dönemlerde yükselişte olan bu çene aydınlatma tekniğine bir göz atalım.

Aydınlatıcı İle Daha Belirginleştirin

Yüzünüzün yuvarlak mı ? Hatlarınızı daha belirgin hale mi getirmek istiyorsunuz ? Böyle bir yüz hatına sahipseniz, aydınlatıcıları şu şekilde kullanmanızı öneririz. Elmacık kemiklerinize , gözünüzün dış yörüngesine, burnunuza ve dudaklarınıza aydınlatıcı ürünleri sürerek hatlarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz.

makyajda yükselen trend

Yüz Hattınız Yuvarlak mı ?

Yuvarlak bir yüze sahipseniz bu dikkat !!! Çene bölgenizi daha belirgin hale getirmek aynı zamanda aydınlatmak için , aydınlatıcı ürünüzü çene hattınıza sürmenizi öneririz. Hemen bu noktada ekstra bir parantez açmakta fayda var. Sizlerinde bildiği gibi aydınlatıcı ürünler yüz hatlarımızı belirginleştirmek için vazgeçilmez makyaj ürünlerimizin arasında yer almakta. Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz bu yeni trende biraz daha dikkatli yaklaşmanızda fayda var.

Parlak Değilde, Taze Bir Görünüm Daha İyi

Sevgili hanımlar size şöyle bir soru yönetsem ; ” parlak bir görünüme sahip bir cilde mi , yoksa taze görünümlü bir cilde mi sahip olmak istersiniz ? ” yanıttınız ne olurdu ? İlk etapta parlak görünümlü bir cilt diyeceğinizi tahmin ediyoruz. Hemen bizde bu soruya karşı vereceğimiz yanıttı paylaşalım. Taze aynı zamanda nemlendirilmiş bir cilt isteriz. Peki, bunu nasıl elde edebiliriz. Hemen onu da söyleyelim. Çok fazla parlaklık veren yada çok fazla sedefli ürünler kullanmayın. Cildinizdeki parlatmayı azaltmak aynı zamanda istediğiniz noktada parlaklığı tutabilmek için cildinize aydınlatıcı uygulamadığınız kısımlarda matlaştırıcı pudra kullanmanızı öneririz.

Keskin Hatlara mı Sahip Olmak İstiyorsunuz ?

Rutin, doğal makyajınızı tamamlamak için fresh bir cilt, hafifçe belirginleştirilmiş kaşlar, pembe tonlara sahip dudaklar yeterli olacaktır. Aklınızda bulunsun ! Aydınlatıcı ürünlerinden yararlanarak keskin çene hatlarına sahip olabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?