Makyajda Yeni Trend ” İspanyol Stili Makyaj ”

İspanyol Stili Makyaj Nasıl Yapılır ?

Makyaja yeni bir soluk getiren ” İspanyol stili makyaj nasıl yapılır ?

Sevgili İspanyolların kendine özgü yapmış oldukları bu makyaj stilini sizler için mercek altına aldık. Oldukça pratik bir kaç uygulama ile sizde bu İspanyol makyajını kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan hemen ana hatları ile bu makyajın püf noktalarını anlatmaya başlıyoruz.

İspanyol Stili Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Soluk Bir Ten

Öncelikle ten makyajı yapabilmek için mat tonlarda bir fondöten seçmeliyiz. Arzu ettiğimiz etkiyi oluşturmak için soluk bir tene sahip olmamız gerekecek. Oldukça pürüzsüz bir ten elde etmek için fondötenin altındaki gözenekleri gizlemek adına bir baz kullanmamız gerekecektir. İstediğimiz İspanyol görünümünü elde etmek için keskin kontör kullanarak yüz kemiklerini ortaya çıkarmamız gerekir. Makyajımızı pudra ile sabitledikten sonra allık uygulaması için gül kurusu tonları tercih edebiliriz.

İspanyol stili makyaj nedir

Keskin Kaşlar

Bakışlarımıza birazcık sertlik katmak adına keskin kaşlara sahip olmamız gerekir. Unutmayın ki ! İspanyol kadınları güçlü karakterlere sahiptirler. Bu güçlü karakterin altında ise bakışları yatmaktadır. Güzel ve etkileyici keskin kaşlara sahip olmak için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz. İyi bir kaş fırçası ile kaşlarınızı tarayın. Yumuşak bir kalem veya far fırçası yardımı ile kaşlarınızı çıkış yönüne doğru doldurun. Son dokunuş olarak kaşlarınızı şeffaf bir sabitleyici ile üzerinden geçin.

Buğulu Gözler

Etkileyici bir buğulu bir göz makyajı yapmak için aşırı yoğun bir far kullanmak yerine kalem tercih edin. Bakışlarınızı daha keskin hale getirmek için alt kirpiklerin içine ve üst göz kapağı kirpik diplerine tercihen siyah kalem yada kahverengi kalem kullanabilirsiniz. Bu sayede hem daha etkileyici bir buğulu göz makyajı yapmış olursunuz, hem de daha güçlü bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Ateşli Dudaklar

Son olarak dudağa geldik. İspanyol ateşini ileten en çarpıcı ayrıntı dudaklardır. İspanyol makyajını tamamlamak için ateş kırmızısı tonlar ve koyuluktaki rujlar arasından tercih yapmalısınız. Tam anlamıyla bir İspanyol kadını havası oluşturmak için aynı zamanda makyajınızı tamamlamak adına saçlarınızı ve dudaklarınızı merkeze alarak düzenlemelisiniz.

Sevgili kadınlar, gördüğünüz gibi 4 temel hat ile pratik bir şekilde İspanyol stili makyajını yapmak mümkün.

Siz bu makyaj, stilini nasıl buldunuz ?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?