Onkolog Yavuz Dizdar Nar Mucizesini Anlattı

Bin derde deva nar, gün geçtikçe bilinmeyen özellikleri ile bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Onkolog Yavuz Dizdar, yakın bir zaman diliminde , narın tıbbi bitkiler sınıfına girdiğini belirterek bu meyvenin mucizelerini anlattı.

Hemen hemen her derde deva olan nar ; sperm sayısını ve kalitesini artırıyor. Bağışıklık, kalp, dolaşım, bağışıklık, beyin ve bilinen tüm sistemleri olumlu yönde etkiliyor.

Onkoloji doktoru Yavuz Dizdar, bugüne kadar en çok araştırmaların nar üzerine olduğunu belirtti. Yapılan araştırmalar sonucunda yakın bir zamanda nar bilimi diye bir kavramla karşılaşılabileceğini sözlerine ekledi.

Her Derde Deva Nar

narın faydaları yavuz dizdar

Kronik Hastalıklar Önleyici

Bitkiler düzenli bir şekilde tüketildiği taktirde bir çok hastalıkların tedavisinde yerine göre önleyici yerine göre de tedavi edici özelliklere de sahiptir. Bu noktadan yola çıkarak, nar da düzenli bir şekilde tüketildiği taktirde beyin, kalp, bağışıklık ve bilinen tüm sistemlere iyi geldiğini açıkladı. Bunların yanı sıra alzheimer hastalığından tutunda, romatizmaya kadar birçok kronik hastalığa iyi geliyor.

Vücutta Antibiyotik Etki Gösteriyor

Nar çekirdeklerinin özellikleri araştırıldığında kalp için koruyucu olan yağ asitleri yönünden zengin olduğu görülmektedir. Nar tanelerine renklerini veren bileşikler kalın bağırsaktaki başka bileşenlere dönüşerek ayrı fayda sağlamaktadır. Vitamin ve mineraller yönünden de oldukça zengindir. İçerisinde barındırdığı bazı bileşikler bağırsak kurtlarının üremesini engelliyor. Antibiyotik etkisi gösterip, vücudunuzun mikroorganizmalarını sağlıklı bir şekilde dengede tutuyor. Aynı zamanda bu bileşenler ağız ve diş sağlığına da iyi geliyor.

nar sperm sayısını artırıyor

Düzenli Tüketin

Yapılan araştırmalar sonucu nar düzenli bir şekilde tüketildiği taktirde erkeklerde sperm sayısını ve kalitesinin arttığı gözlemlenmiştir. Bunun doğal sonucu olarak üreme yeteneğinin azalmasını önlemek açısından nar düzenli bir şekilde tüketilmesi önerilir.

Kanser Hastaları Nar Tüketmeli

Dr. Yavuz Dizdar , kemoterapi alan hastaların, ya kemoterapi gününde ya da gününden sonraki günlerde nar tüketmeleri gerektiğini vurguluyor.

Güçlü Bir Antioksidan

Narla ilgili yapılan araştırmalar sonucundan biride narın oldukça güçlü bir antioksidan özelliğe sahip olduğudur. Sabahları aç karnına ya da ara öğün olarak 1 çay bardağı kadar nar tüketilmesi önerilir. Günde yiyeceğiniz bir nar, kalp, damar ve kanser gibi birçok hastalıklardan sizleri korumaya yardımcı olacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?