Pantone 2021 Yılı İçin 2 Renk Belirledi !

Pantone Color Institute, 2021 Yılın Rengini Ultimate Gray ve Illuminating Olarak Belirledi !

Pantone Renk Endüstrisi her Aralık ayında olduğu gibi, bu Aralık ayında da yeni yılın rengini belirledi. Modadan, dekorasyona, kozmetikten güzelliğe bir çok alanda 2021 yılında Ultimate Gray ve Illuminating renklerini göreceğiz.

Genelde yeni yıl için tek renk belirlemekte olan Pantone, bu yıl bir değişiklik yaparak birbirini tamamlayan iki farklı renk belirledi. Önümüzdeki yıl, yani 2021 yılı için Ultimate Gray ve Illuminating ( gri ve sarı ) seçti. Neden bu iki rengi seçtiklerini kısaca şu şekilde açıkladı.

Biliyorsunuz , dünya üzerine var olan tüm ülkeler, uzun bir süredir Covid – 19 virüsü ile karşı karşı. Hem kendimizi hem de sevdiklerimizi korumak adına bazı tedbirler olmak zorundayız. Pantone de yaşanan bu süreci göz önünde tutarak bu durumu simgeleyen iki uç renk belirlemiş.

pantone 2021 renkleri

Seçmiş oldukları Ultimate Gray , tıpkı bir kaya gibi sertliği , dayanıklılığı ve kararlığı temsil etmekte. Illuminating ise, güneş gibi aydınlığı, iyimserliği aynı zamanda yumuşaklığı temsil etmekte.

Şimdi gelelim, işin bizle olan kısmına. Bu iki rengi modada ve güzellikte nasıl kullanabileceğimize. Hazır yeni yıl da yaklaşıyorken, yeni yıla yeni başlangıçlar yapmak adına birkaç öneride bulunalım.

Güzellik

yeni sezon makyaj renkleri

Makyaj alanındaki gelişmeleri yakından takip edenler için güzel bir haberimiz var. 2021 yılın renkleri arasında yer alan gri ve sarı renkleri makyajınızın her aşamasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mesela gözlerinizi ortaya çıkarmak için sarı bir far veya kalem tercih edebilirsiniz. Günlük hayatınızda tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz gece makyajınıza doğal bir ışıltı katmak için gri bir ruj yada gri bir far tercih edebilirsiniz.

Moda

2021 moda renkleri

İster günlük, ister iş hayatınızda, isterseniz de güzel günlerinizde tercih edeceğiniz kombinler için yeni renkler arayışı içindeyseniz, bu sezonun trend renkleri arasında yer alan sarı ve gri ikilisine mutlaka yer vermenizi öneririz. Bu konuda size ilham vermesi adına modacıların yeni koleksiyonlarına bir göz atmanızı öneririz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?