Sağlıklı Kilo Vermenin Sırrını Açıklıyoruz !

Anadolu Sağlık Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Başak İnsel Aydın’dan sağlıklı bir şekilde kilo vermenin püf noktaları.

Zaman zaman fazla kilolarımızdan biran önce kurtulup, fit görünmek için şok diyetler yapabiliyoruz. Sağdan soldan ” süper kilo verdiriyor ” diye duyduğumuz, zayıflama çaylarını, karışımlarını içerek hemen kilolarımızdan kurtulacağımızı düşünüyoruz. Tabi, bunun sonu hücranla bitebiliyor. Şimdi bunları bir kenara bırakıp, sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verebileceğimiz konusunda işin uzmanına bir danışalım.

Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Nasıl Verilir ?

Anadolu Sağlık Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Başak İnsel Aydın sağlıklı kilo verme nasıl olur, konusunda şu bilgileri bizimle paylaştı.

Sağlıklı Bir Şekilde Nasıl Zayıflanır ?

1.Sabahları Aç Karnına 1 Bardak Ilık Su İçerek Başlayın

sağlıklı kilo vermenin püf noktaları neler

Sabah aç karnına içeceğiniz 1 bardak ılık su, sindirim sisteminizin çalışmasında önemli açıdan yardımcı olacaktır.

2.Güne Mutlaka Kahvaltıyla Başlayın

kilo vermenin sırrı

Sabah erken saatlerde kahvaltı yapmayı pek tercih etmiyorsanız, biraz kuru meyve ve kuru yemiş yiyerek güne başlayabilirsiniz. İlerleyen saatlerde kahvaltınızı yapabilirsiniz.

3. Haftada 5 Gün En Az 1 Saat Tempolu Yürüyün. Ya da Haftada 3 Gün Yüzme , Pilates yada Yoga Gibi Bireysel Bir Spor İle İlgilenin

Yapmış olduğunuz fiziksel aktiviler, doğru beslenme ile birleştiği zaman yağ yakımınızı kolaylaştıracaktır.

4. Kan Şekerinizde Dalgalanmalar mı Yaşıyorsunuz ? O Zaman Öğünlerinizi Az Az, Sık Sık Tüketin. Öğünlerinizin Arasında En Az 2, En Fazla 3 Saat Olmasına Özen Gösterin.

Herhangi bir rahatsızlığınız yoksa, uzun süre açlıkla ilgili bir sıkıntı yaşamıyorsanız, günde 2 ana öğün + 2 ara öğün olacak şekilde beslenin.

5. Günde Kilonuz Başına 30 ile 50 ml Arası Mutlaka Su Tüketmeye Özen Gösterin.

Aklınızda bulunsun ! Açlık ve sussuzluk birbirine karıştırılabiliyor. Mutlaka her öğünden önce 1 bardak su içip, aç olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz.

6. Sebze ve Meyve Tüketimine Ağırlık Vermeyi Unutmayın !

Biliyorsunuz, sebze ve meyveler düşük kalorili içeriğe sahiptir. Bunun yanı sıra posa içeriğiyle bağırsak faaliyetlerin düzenlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda kan yağlarınında düşmesine yardımcı olur. Kilo vereceğiniz sırada ideal sebze ve meyve dağılımı şu şekilde olmalıdır. Günde 3 porsiyon, yaklaşık 8 kaşık salata + 8 kaşık sebze, ve 2 porsiyon meyve, yaklaşık 2 avuç meyve, tüketmelisiniz.

Peki ; sağlıklı bir şekilde kilo almak isteyenler için bir öneriniz var mı, diyenler için olmaz olur mu 😉 Bu konumuza göz atmanızı öneririz. ” Sağlıklı Şekilde Kilo Almak İçin 10 Öneri

Son bir not ?

Sağlıklı bir yaşam için şunları mutlaka yaşam rutimize ekliyoruz.

? Sağlıklı beslenme

? Spor / egzersiz / yürüyüş

? Günde 1 – 1,5 litre su tüketiyoruz.

Sağlıklı Günler Dileriz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?