Ten Renginize Göre Makyajınız Nasıl Olmalı ?

Teninize Gidecek Makyaj Önerileri

Daha göz alıcı ve ışıltılı bir makyaj için ten renginize göre makyaj yapın ! Peki hangi tene hangi makyaj renkleri iyi gider ? Sorunun yanıtını öğrenmek için ten rengine göre makyaj önerilerine göz atabilirsiniz.

Kumral tenliler hangi renk kalem kullanmalı ? Sarışın tenlilere hangi fondöten daha iyi gider ? Esmer hangi renk ruju tercih etmeli ?

Ten Rengine Göre Makyaj Sırları

Sarışınlar İçin Makyaj Sırları

Sarışınlar nasıl bir fondöten tercih etmeli, sorusunda yanıt vererek başlayalım. Sarışın bir ten rengine sahipseniz doğal görünümü yakalamak adına fondöten de renk seçimini sarı tonlardan yana kullanmalısınız. Cildinizi daha canlı bir görünüme kavuşturmak içinde şeftali tonlarında yada toz pembe tonlarını düşünebilirsiniz. Göz makyajınızda ise tercihinizi koyu renkler, lacivert ve eflatun gibi renklerden yana kullanabilirsiniz. Ruj seçimde ise tercihinizi yine şeftali tonlarından yana kullanabilirsiniz.

hangi tene hangi renk fondöten gider

Esmerler İçin Makyaj Sırları

Esmer teninizin daha doğal ve daha pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak için fondöten de tercihinizi toprak tonlarında yapabilirsiniz. Esmer teninizin güzelliğini ortaya çıkartacak en güzel renkler arasında kiremit ve tarçın yer almakta. Göz makyajına geldiğimizde ise hemen hemen renk size çok yakışacaktır. Tabi göz makyajında dikkat etmeniz gereken nokta ise gözlerinizin rengini ortaya çıkartacak ışıltılı renkler tercih etmelisiniz. Ruj rengi tercihine geldiğimizde ise mercan ve açık pembe tonları dudağınıza çok yakışacaktır.

yeni trend ruj renkleri

Kumrallar İçin Makyaj Sırları

Şimdi sırada kumral tenliler için makyaj önerileri var. Cilt teniniz ile bir bütünlük oluşturacak aynı zamanda pürüzsüz bir ışıltı kazandırmak için krem ya da açık sarı tonlarında bir fondöten tercih edebilirsiniz. Canlı bir cilt görünümü için uçuk pembe, bronz allık kullanabilirsiniz. Göz güzelliğinizi ortaya çıkarmak, daha derin ve daha ışıltılı bir bakışlar için somon renginden, simli sarılara kadar her ton göz makyajınıza çok yakışacaktır. Dudaklara geldiğimizde ise teninizle muhteşem bir ahenk yakalayacak şeftali tonları , uçuk pembe ve parlatıcıları kullanabilirsiniz.

cilt tonuna göre makyaj önerileri

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?