4 Adımda Cildinizi Kusursuz Bir Güzelliğe Kavuşturun

4 Adımda Kusursuz Bir Cilt

İş yoğunluğundan ya da günlük koşuşturmalardan dolayı günlük cilt bakımınıza yeteri kadar zaman ayıramamaktan mı şikayetçiyiz ? Peki, size sadece 4 adımda cildinizi kusursuzlaştırabilirsiniz, desek, ne dersiniz ?

4 Adımda Cildinizi Kusursuzlaştırın

Yanlış Uygulamalardan Kaçının

cilt bakımında yapılan yanlışlar

Kusursuz cilde sahip olmanın en önemli yollarından biri cilde doğru uygulamalar yapmaktır. Mesela her elinize gelen kremi yüzünüze sürmek oldukça yanlış uygulamadır. Aynı zamanda katman katman krem sürmekte oldukça yanlış bir uygulamadır. Öncelikle cildiniz için uygun kremi bulup, düzenli olarak yeterli miktarda sürmek gerekir.

Güneş Işınlarından Koruyun

cildi güneş ışınlarından koruma

Piyasadaki en pahalı yaşlanma etkisini azaltan ve yaşlanma önleyici kremi dahi kullansanız eğer cildinizi güneşten korumazsanız, kullandığınız kremin hiçbir faydası olmayacaktır. Bunun için öncelikle cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumalı ve cildiniz için en uygun faktörde güneş koruyucu kremi kullanarak cildinizi %90 oranında güneşten koruyabilirsiniz.

Temizlik Şart

kusursuz bir cilt için yapılması gerekenler

Ne kadar yorgun olursanız olun, makyajınızı temizlemeden uyumayın. Gün boyu yüzünüzde kalan makyajı temizlemek aynı zamanda gün boyu cildinizde biriken yüzünüzü kirlerden arındırmak için cilt maskeleri veya cilt temizleyici kremlerden yararlanabilirsiniz.

Cildinizi Mutlaka Nemlendirin

pürüzsüz bir cilt için

Zamansızlıktan dolayı cildin bakımınızı aksatmak zorunda kalıyorsanız, en azından düzenli olarak nemlendirici krem kullanarak, cildinizin nem dengesini korumalısınız. Aynı zamanda bol bol su içerek  cildinizin nem dengesini korumaya yardımcı olursunuz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?