Eczacı Selen Esener’den Güzellik Maskeleri

Cilt bakımına ve güzelliğine önem veren hanımlar, sevgili Eczacı Selen Esener‘in doğal güzellik maskeleriyle güzelliklerine güzellik katmaya devam ediyor. Bizde fırsat buldukça bu maskeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Bugün Pelin Çift ile İyi Fikir programın arasında sevgili Selen Esener’de vardı. Yine tüm samimiyeti ile, içtenliği ve güler yüzlülüğü ile birbirinden farklı güzellik maskelerini bizlerle paylaştı. Göz altı morluklarından tutunda, kılcan damar problemlerine, yüz ve boyun sarkmalarında etkili pratik çözümleri bizlerle paylaştı. Programı kaçıranlar ya da maske tariflerini almayanlar için bu maskeleri paylaşalım, istedik.

Maskelere geçmeden önce önemli bir hatırlatmada bulunalım. Selen Esener’in maske tariflerini detaylı bir şekilde oluşmak isterseniz , sosyal medyada (instagram) @eczacigozuylee yazıp ulaşabilirsiniz.

 Kılcal Damarlara Çare Maske 

kılcal damarlara çare maske eczacı gözüyle 

? 2 yemek kaşığı beyaz kil

? 1 tatlı kaşığı kantaron yağı

? 1 tatlı kaşığı at kestanesi yağı

? Yarım çiğ patates suyu

? Su

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kasenin içerisine alıp, iyice karıştırıyoruz. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürüp, 15 dakika kurumasını bekleyin. Maske yüzünüzde kuruduktan sonra hemen çıkarmaya çalışmayın. Önce elimize biraz pamuk alıp ılık suya batırıyoruz. Islattığımız pamukla yüzümüzdeki maskeyi ıslatıyoruz. Maske yumuşadıktan sonra su ile yüzünüzü yıkayın.

 Yüz ve Boyun Sarkmasına Çare Olacak Maske 

? 1 tane yumurtanın akı

? Yarım salatalık

Hazırlanışı

Yarım salatalığı soyup, dilimliyoruz. Dilimlediğimiz salatalığı ve yumurta akını blenderın içine bırakıp, karıştırıyoruz. Hazırlamış olduğunuz maskeyi yüzünüze sürün. Eğer maskenin akmasını istemiyorsanız, maskenin üzerine peçete bırakabilirsiniz. Maskeyi cildinizde 15 dakika bekletin. Yüzünüzü  ılık su ile yıkayıp, maskeyi çıkartın.

 Siyah Noktalar İçin 

siyah noktalar için maske eczacı selen esener

? 1 yemek kaşığı ılık süt

? 1 yemek kaşığı zencefil suyu

? 1 yemek kaşığı sığır jelatini

Hazırlanışı

Bir kasenin içerisine tüm malzemeleri bırakıp, iyice karıştırıyoruz. Jelatinin iyice içinde erimesi gerekir. Sürülecek kıvama geldikten sonra siyah noktaların üzerine sürüp 15 dakika bekletiyoruz. Kuruduktan sonra maskeyi çıkartıyoruz. Ardından tonikle temizliyoruz.

doğal cilt maskeleri selen esener

 Göz Altı Morluklarını Yok Eden Maske 

? Yarım limon suyu

? 1 çay kaşığı kimyon

? 1 çay kaşığı karbonat

? 2 adet makyaj pamuğu

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri kasenin içerisine bırakıp, karıştırıyoruz. Hazırladığımız bu karışıma makyaj pamuğunu batırıyoruz. Sonra pamuğu ikiye katlayıp, göz altına bırakıyoruz. 10 dakika bekletiyoruz. Ardından yüzümüzü yıkıyoruz. Bu maskeyi 3 günde 1 yapabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?