Estetik Operasyonu Gitgide Bağımlılık Haline mi Geliyor ?

Estetik Operasyon Bağımlılığı

Sizce estetik operasyonu hangi durumlarda geçerli olmalı ?

Bir kere estetik operasyonu olan kişilerde sürekli bir yerlerini yaptırma ihtiyacı duyuyorlar mı ?

Sizce bazı kişilerde estetik operasyonu yaptırmak bağımlılık mı yapıyor ?

Giriş bölümünde yer alan sorulardan da anlaşılacağı üzere bugün estetik operasyonu masaya yatıyoruz. Gün geçtikçe kendimizi değiştirmek, bazen de sevdiğimiz ünlülere kendimizi benzetmek için bıçak altına yatıyor. İlk etapta niyetimiz sadece, burnumuzu, yada dudağımız yaptırmakken, bir bakmışız ki, vücudumuzda yaptırmadığımız yerimiz kalmamış. Peki sizce estetik insanlarda bir bağımlık yapıyor mu ? Gelin, bu sorunun cevabını birlikte bulalım

Estetik Operasyon Bağımlılığı

estetik operasyonu bağımlılık yapıyor mu

Biliyorsunuz birçok kişi rahatlıkla bıçak altına yatıp, orasını burası değiştiriyor. Kimi sonuçtan memnun kalıyor, kimi ise istediği sonucu elde edemeyip, çok kötü bir görünüme de kavuşabiliyor. Tabi, bunda biraz işinin ehli olmayan kişilerinde parmağı yok değil.

Şöyle bir çevremdeki kişileri bir incelediğim de, gerçekten ihtiyacı olduğu kadar yaptıranlarda var, aşırıya kaçanlarda var. Mutlaka sizlerde böyle kişilerde gerek medyadan, gerek kendi çevrenizde rastlamışsınızdır. Biz bugün biraz işin farklı bir açıdan bakmak istedik. Estetik konusunu aşırı derecede abartıp, üstelik bu durumdan oldukça memnun olan kesime kısa bir değinmek istiyoruz.

Biraz öncede değindiğimiz gibi gün geçtikçe estetik yaptırmak insanlarda bir bağımlılık haline gelmeye başladı. Örneğin ilk etapta sadece sadece burnumda et var onu aldırıcam , ya da burun kemiğim kırık onu yaptırayım. Hazır masaya yatmışken, burun estetiği yaptırayım a kadar konu gidiyor.

Burundan sonra en çok estetik yapılan ikinci bölge arasında göğüsler yer alıyor. Kimi küçültür, kimi büyütür.

En çok değişikliğe uğrayan bölge yüz diyebiliriz. Aman şu kırışıklarım gitsin, aman daha genç görüneyim, deyip, yüz gerdirme mi dersiniz, dudak dolgusu mu dersiniz, yüze kaşa botoks yaptırma mı ararsınız. Kısaca aynaya baktığımızda yüzümüzü tanıyamaz hale geliyoruz.

Tabi bu operasyonlar, botokslar, yağ enjeksiyonları bir kereye mahsus da değil. Bazı operasyonlar 2 hafta bir, bazı operasyonlar, 3 ya da 6 ayda bir tekrarlanıyor.

Şöyle bir oluşan tabloya baktığımızda toplumuzun bir kesimi plastik pozitif kesim olarak karşımıza çıkmakta. Bu kesim durumlarından oldukça memnun görünüp, birbirlerini de desteklemekteler.

Konumuzu burada noktalarken, son olarak şu cümleleri sizler ile paylaşmak istiyoruz. Öncelikle doğal olarak güzel olduğunuzu unutmayın. Eğer gerçekten sağlığınız açısından sizi rahatsız eden bir durum var ise estetik olabilirsiniz. Tabi, aşırıya kaçmamak kaydıyla.

Siz estetik operasyonlar hakkında ne düşünüyorsunuz ? Düşünce ve yorumlarınızı mesaj bölümüne yazıp, bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?