Evlilik Hazırlığı İçinde Olan Çiftler İçin Önemli Tavsiyeler

Evlenecek Olan Çiftlere Öneriler

Öncelikle , evlilik hazırlığı içerisinde olan sevgili genç çiftlerimize, bu genç çiftlerin içerisinde, bizim kuzenlerde var, 😉 Yaşam Trend ekibi olarak mutluluklar dileriz.

Hayatınızın en önemli anlarından biri olan bu evlilik hazırlığı sürecinde bazı noktaları gözden kaçırmamanız için birkaç önemli tavsiyede bulunalım, istedik.

Bir taraftan kalbinizde tatlı bir heyecan sarmışken, bir taraftan da düğün stresi yaşadığınız bugünlerde, hem heyecanınıza ortak olmak, hem de stresinize azaltmak adına, bu yazıda sizlerle birlikte olmak istedik. Şimdi arkanıza güzelce bir yaslanıp, gözünüzü kapatıp, içinizden 5’e kadar sayıp, nefes alıp verin. Hazırsanız başlıyoruz.

Evlilik Hazırlığı İçinde Olanlara Altın Değerinde Öğütler

Kendinize Ait Bir Ajandanız Olsun

evlilik hazırlıkları listesi

Kendi düğünüzü organize ederken hiçbir ayrıntı gözden kaçırmamak adına kesinlikle bir ajandanızın olmasını tavsiye ederiz. Düğün ajandanıza gelinlik randevunuzu , düğün davetiyelerin ne zaman dağıtmaya başlayacağınızı, fotoğraf çekim tarihini ve daha birçok şeyi not alabilirsiniz. Bunların dışında oturma düzeni, ikramlıklar gibi birçok ayrıntıyı da not alabilirsiniz.

Önce Davetiye Listesi, Sonra Mekan Seçimi

Öncelikle bu mutlu gününde gerçekten kimleri yanında görmek istediğinizin bir listesini çıkarın. Gelmesine kesin gözü ile baktığınız bir liste oluşturun. Belirlediğiniz son listeye göre mekanları geçip, kararınızı verin. Mekan seçimi yaparken şu önemli ayrıntıyı da göz önünde buldurmanızı tavsiye ederiz. Son anda gelebilecek davetliler için ek bir kontenjan oluşturun.

Düğün Pastanızın Biraz Farklı Olmasına Ne Dersiniz ?

düğün pastası cupcake

Küçük değişikler ile farklı konseptler oluşturmayı sever misiniz ? Eğer yanıtınız ” evet ” ise, bu küçük değişikliği düğün pastası seçiminde kullanabilirsiniz. Nasıl mı ? Hemen söyleyelim. Düğün pastası yerine davetlileriniz damak tadına hitap edecek özel yapım cupcake tercih edebilirsiniz.

Küçük Bir Fiyat Araştırması Yapalım

Düğün olmazsa olmazları arasında yer alan, bazı dekor süslerini, pastayı vb kalemleri birkaç yerden fiyat alabilirsiniz. Böylelikle hem düğün masraflarınızı azaltabilir, hem de bu harcamaları salon harcamaların dışına tutmuş olursunuz.

Nedimeni Ayarlamayı Unutma !

nedime ne yapar

Düğün esnasında hem bazı işleri organize edebilecek, hem de sizin yanınızdan ayrılmayıp, düğün esnasında ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olması için nedimenizi ayarlamayı unutmayın.

Playlist Hazır mı ?

Düğün esnasında herhangi bir müzikler ile ilgili herhangi bir aksilik yaşamamak adına playlist şimdiden belirleyin. Müzik işini dilerseniz güvenir bir dj de bırakabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?