Gardırobunuzu Düşük Bütçe İle Yenilemenin 5 Yolu

Sevgili hanımlar, bütçenizi fazla zorlamadan gardırobunuzu baştan aşağı düşük bir bütçe ile yenilemeye hazır mısınız ? Şuan için mevcut olan gardırobunuzda yapacağınız birkaç küçük değişiklik ve dokunuşla yepyeni bir gardıroba sahip olabilirsiniz . Nasıl mı ? Detaylar için konumuza göz atmaya devam edebilirsiniz. 🙂

Malumunuz devir tam anlamıyla ekonomi devri. Elimizdekinin kıymetini iyi bilmek gerek. Bu düşüncelerden yola çıkarak, yeni bir kıyafet almak yerine elimizdeki kıyafetlere yeni bir yorum katarak yeniden değerlendirebiliriz. Peki, ama bunu nasıl yapacağız ? Basit bir kaç adımla bunu yapmak mümkün. İşte yapmanız gerekenler.

Gardırop Yenilemenin Düşük Bütçeli Yolları

1.Eski Kıyafetlerinizi Satmaya Ne Dersiniz ?

Şimdi, gardırobunuzun önüne geçin. İçindekilerini dikkatlice bir inceleyin. İçlerinden artık kullanmak istemediğiniz tüm kıyafetleri çıkartın. Ayırdınız bu kıyafetleri satarak, yeni kıyafetiniz için bütçe oluşturabilirsiniz.

gardırobunuzu yenilemek için öneriler

2. İkinci El Almayı Düşünebilirsiniz

İkinci el ürün almaya ne dersiniz ? Kalitesine güvendiğiniz , fiyatı sizin için cazip olan ikinci el satış yapan mağazalara uğrayabilir, web sitelerini inceleyebilirsiniz. Yapacağınız bu araştırma sonucunda kıyafetlerinizin arasına eklemek istediğiniz bir süre sonra modasının geçeceğini düşündüğünüz kıyafetleri bu şekilde daha uygun fiyatta temin etmiş olursunuz.

3. Güvenilir İyi Bir Terzi Bulun

Bir zamanlar büyük bir hevesle aldığınız, kıyafetinizi küçük bir pürüzden dolayı, dolabınızın bir kenarında duran kıyafetinizi elden geçirmenin tam zamanı ! Yapmanız gereken işin ehli bir terzi bulmak olacaktır. Kıyafetinizi terziye götürerek küçük pürüzleri ortadan kaldırarak, kıyafetinizi yeniden değerlendirebilirsiniz.

4. Sakın Ha ! Sevmediğiniz Bir Şeyi Satın Almayın

Sakın indirimlerin, kampanyaların gazına gelip de ileride kullanırım, düşüncesi ile hiçbir ürün satın almayın. O an için fiyatı size cazip gelen bir ürün, dolabınızın bir köşesinde öyle sessiz sessiz durur. Bir de bakmışsınız, hiç kullanmadan atmak zordun da kalmışsınız.

5. Ucuz Giyinecek Kadar Zengin Değilim !

Alış veriş yaparken dikkat etmeniz gereken şey parasından önce kalitesi olmasıdır. Ucuz aldıklarınız bir iki kere giydikten sonra, ya rengi solmaya başlayacak, ya da ufak tefek sıkıntılar çıkartacaktır. Bu nedenle almaya düşündüğünüz ürünlerin öncelikle kaliteli olmasına ayrıca kullanışlı olmasına özen gösterin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?