Kırılmış Eşyaları Yeniden Değerlendirmenin 3 Yolu

Evde kırık, eski ve artık kullanmadığınız bazı eşyaları kendin yap projeleri ile yeniden değerlendirebilirsiniz.

Evde kırılmış olan eşyalar direk çöpe mi gidiyor ? Yoksa yeniden dönüşüm projleri ile değerlendiriliyor mu ? Eğer direk çöpe atıyorsanız, atmadan önce bu konuya bir göz atmanızı öneririz. Evde kırık, eski ve artık kullanmadığınız bazı eşyaları kendin yap projeleri ile yeniden değerlendirebilirsiniz.

Şimdi gelin, birlikte kırılmış eşyları nasıl yeni versiyonlara dönüştürebileceğimize bir göz atalım. 😉

Kırılmış Eşyaları Nasıl Değerlendirebilirim ?

Rujunuz Kırıldığı Diye Üzülmeyin !

En sevdiğiniz ruj birden elinizde kırılıverdi ama bir türlü eliniz onu atmaya gitmiyor mu ? O zaman şu yöntemi deneyerek rujunuzu kırılmadan önceki haline getirebilirsiniz. Nasıl mı ? Hemen söylüyoruz.

Eğer rujunuzun kırılan kısmı hala sağlam ise , onu eskisi gibi sağlam hale getirmek mümkün. Bunun için şöyle bir yol deneyebilirsiniz.

kırılan ruj nasıl yapıştırılır

Öncelikle rujun kırılan kısmını bir kenara alıyoruz. Kalan kısmı ise çakmak yardımı ile dikkatli bir şekilde hafifçe ısıtıyoruz. Ruju ısıttıktan sonra kenara ayırmış olduğumuz kalan kısmı, ısıttığımız kısma özenli bir şekilde oturturuyoruz. Çok nazik hareketler ile ruju hafifçe bastırıyoruz. Bu işlemin ardından rujun kapağını kapatmadan , bir kasenin içine bırakıyoruz. Buzdolabında birkaç saat beklettikten sonra rujunuz eskisi gibi tek parça olacaktır.

Kapaklardan Mumluk Yapabilirsiniz

Küçük bir dokunuş ile evinizin ambiyansını değiştirecek kreatif birşeyler mi arıyorsunuz ? Bu konuda size küçük bir sır verebiliriz. 😉

Evinizin ambiyansını değiştirecek aynı zamanda romantik bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacak mumluklara yer açın. Kreatif bir dokunuş yapmak için birkaç tane şişe kapağına ve bitmesine ramak kalmış muma ihtiyacınız var. Dilerseniz mumları da birazdan vereceğimiz yöntem ile değerlendirebilirsiniz.

şişe kapağından mumluk nasıl yapılır

Öncelikle mumları eriterek işe başlıyoruz. Eritmiş olduğumuz mumları şişe kapaklarına eşit bir miktarda döküyoruz. Mumlarınızı yakınca etrafa mistik bir koku yayılmasını isterseniz bazı kokuları mumun içine ekleyebilirsiniz. Mesela kokusu ile sizleri rahatlatacak olan vanilya, kahve, gül, lavanta, tarçın , okaliptüs vb.

Eski Bir Çantadan Makyaj Çantası Yapabilirsiniz

Diyelim ki elinizde, bir adet çanta kulpu , bir de eski bir kitap var. Bu ikiliye birkaç kumaş dahil ederek, çok kullanışlı bir makyaj çantası yapabilirsiniz. Hemen kısaca nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

eski kitapları değerlendirmenin yolları

Eski kitabın içinin her iki tarafına kumaşları yapıştırın. Çanta kulplarını da sağlam bir şekilde kitaba yapıştırın. Yeni çantanız kullanıma hazır. Dediğimiz gibi bu çantayı, bir makyaj çantası olarak değerlendirebileceğiniz gibi dilerseniz çocuğunuzun boyama seti şekilde de değerlendirebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?