Kova Burcunun Bilmeniz Gereken 7 Özelliği

Kova burcu, 20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında doğanları temsil eder. Kova burcu, zekâ, ilerici düşünce tarzı ve sosyal adanmışlıkla tanınır.

Kova burcunun tarih aralığı 20 Ocak ile 18 Şubat arasındadır. Bu dönemde doğanlar Kova burcu özelliklerini taşır.

Kova burcunun elementi hava’dır. Bu nedenle, Kovalar genellikle zihinsel açıdan uyarıcı faaliyetlerden hoşlanır.

Kova burcunun yöneticisi Uranüs’tür. Bu gezegen, ilerici düşünceler, özgürlük ve deneysellikle ilişkilendirilir.

Kovalar yenilikçi ve ileri görüşlüdür.

Empati yetenekleri gelişmiştir, insanları anlamak ve destek olmak konusunda iyidirler.

Bağımsız ve özgür düşüncelidirler.

Bazen çok mantıksız kararlar alabilirler.

Bazı durumlarda duygusal olarak mesafeli olabilirler.

Kovalar, ilişkilerinde özgürlüklerine önem verirler ve derin düşüncelidirler. Duygusal olarak karmaşık olabilirler ancak sadık ve tutkulu bir partner olabilirler.

Kovalar, teknoloji sektöründe yaratıcı ve yenilikçi pozisyonlarda başarılı olabilirler.

Sosyal hizmetler alanında duygusal olarak bağlı oldukları bir iş bulabilirler.

Kova burçları, bilime, teknolojiye ve felsefeye ilgi duyarlar. Yenilikçi ve vizyoner fikirleri vardır. Problemlere çözüm bulmakta üstün yetenekleri vardır.

Kova burçları, sosyal hayatlarında çok aktiftir. Farklı kültürlerden, yaşlardan ve görüşlerden insanlarla iletişim kurabilirler. Arkadaşlarına karşı sadık, yardımsever ve destekleyicidirler.

Kova burçları, kısıtlanmaktan, baskılanmaktan ve emir almaktan nefret ederler. Kendi kararlarını kendileri vermek isterler. Hayatlarında macera ve heyecan ararlar.

Kova burçları, sanata, müziğe ve edebiyata meraklıdır. Kendi tarzlarını yansıtan orijinal ve sıra dışı eserler ortaya koyabilirler. Hayal güçleri çok geniştir.

Kova burçları, toplumsal sorunlara duyarlıdır. Adalet, eşitlik ve insan hakları için mücadele ederler. İyilik yapmayı ve yardım etmeyi severler.

Kova burçları, kendilerine özgü bir kişiliğe sahiptirler. Taklit etmekten veya başkalarına benzemekten hoşlanmazlar. Kendilerini ifade etmekte cesurdurlar.

Kova burçları, hayatın tadını çıkarmayı bilirler. Mizah anlayışları çok gelişmiştir. Espri yapmayı ve güldürmeyi severler. Sıkıcı olmaktan kaçınırlar.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?