Orman Yangınlarından Sonra Neler Yapabiliriz ?

Türkiye Yanıyor ! 28 Temmuz 2021 Çarşamba günü itibarıyla ülkemizin farklı noktalarında orman yangınları meydana gelmeye başladı. Hala farklı noktalarda orman yangınları devam etmekte. Bir taraftan yangınlar kontrol altına alınmaya çalışılırken bir taraftan yanan alanları yeniden ağaçlandırmak için hepimiz elimizden geleni yapıyoruz.

Orman yangından sonra neler yapabileceğimiz konusunda geçmeden önce, şuan için yangın bölgesinde ne gibi yardımlarda bulunabileceğimiz, nelere ihtiyaçları oldukları konusunda önemli bilgiler paylaşalım.

Orman Yangından Sonra Yapılabilecekler Nelerdir ?

Ülkemizde yaşanmakta olan orman yangınların sonucunda elbirliği ile sevgili vatandaşlarımızın sarmak için şunları yapabiliriz.

orman yangından sonra yapılabilecekler

Neler Yapabiliriz ?

? Su – Buz – Gıda Yardımı

Eğer ulaşmaya ve ya ulaştırmaya imkanınız var ise yangın bölgesindeki tüm canlıların ön öncelikli ihtiyacı sudur.

? Ulaşım Transfer

Eğer otomobil, kamyon , tır her ne olursa olsun aracı olan varsa bölgedeki insanları güvenli alanlara tanışması için destek olabilir.

? HAYTAP Yardımları

Gönüllü veya maddi destek olmak isteyenler @haytap ‘ın Instagram hesabından ulaşabilirler.

Yaşamı Yeniden Yeşertiyoruz

Yaşamak zorunda kaldığımız orman yangınlarından dolayı zarar görmekte olan bölgelerimizi tekrar ağaçlandırmak adına fidan bağışında bulunabilirsiniz.

yeniden yeşerteceğiz tema vakfı

TEMA Vakfı nın , yangın bölgelerini yeniden ağaçlandırmak için başlatmış olduğu fidan bağışında yardımda bulunabilirsiniz.

geleceğe nefes ol fidan bağışı

Dilerseniz, Orman Genel Müdürlüğü ‘nün başlatmış olduğu ” Geleceğe Nefes Ol ” kampanyasına katkıda bulunarak fidan sahiplenip, yangın alanlarının yeşertilmesinde yardımcı olabilirsiniz.

geleceğe nefes ol katılım belgesi

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?