Sonbaharda Cilt Bakımınıza İyi Gelecek 5 Öneri

Sonbaharda Cilt Bakımı İçin Ürün Önerileri

Bir taraftan güneşin zararlı ışınları, bir taraftan da deniz ve havuz suları cildimizin nem dengesini kaybetmeye, mat bir görünüme ve istenmedik bazı cilt lekelerine neden oldu. Sonbahara geçtiğimiz bugünlerde cildimiz sinyal vermeye başladı. Bizde bu sinyalleri dikkate alarak, cildimizi yeni mevsim koşullarına adapte etmek için sonbahar cilt bakımı yapalım, istedik.

Şimdi sizlere mevsim geçişleri yaşadığımız bugünlerde cildiniz toparlamaya yardımcı olacak, bazı ürün önerilerinde bulunmak istiyoruz.

Sonbaharda Cildinize İyi Gelecek 5 Ürün Önerisi

Cildinizi Tazeleyecek Olan Peeling

Güneş ışınlarından dolayı cildimizde bir taraftan lekeler oluşurken, bir taraftan da dokusu bozuldu. Cildimizden bu olumsuz durumu silip, yeni bir görünüme kavuşturmak için evde düzenli olarak peeling uygulamak gerekir.

the ordinary peeling
The Ordinary | AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution – 30ml

Cildinizi nazikçe yenilemeye yardımcı olacak, aynı zamanda bozulan cilt dokunuzu düzeltecek olan bir peeling ürünü cilt bakım ürünlerinizin arasına eklemenin tam zamanı.

Cilt Temizleyicilerinizi Krem Ürünler İle Değiştirin

Mevsim geçişlerini yaşadığımız bugünlerde cildimiz daha bir hassaslaşmaya kurumaya başladı. Bu olumsuz duruma karşı cildinizi gerginleştirecek olan ağır temizleyici ürünleri elinizin tersi ile reddedin.

cilt temizleme ürün önerisi chanel la mousse
Chanel La Mousse Antipollution Cleansing Cream-to-Foam

Cildinizi aşırı derecede yormadan nazikçe temizlemek için süt, yağ, losyon veya krem formülüne sahip temizleme ürünleri kullanmanızı öneririz.

Cilt Lekelerine Karşı

Yaz aylarında birçoğumuzun cildine güneş lekeleri yada daha farklı lekeler oluşmaktadır. Tam olarak bu lekelerin nedeni öğrenmek için öncelikle bir Dermatolog görünmekte fayda var.

leke karşıtı serum caudalie
Caudalie Vinoperfect Leke Karşıtı Işıltı Verici Serum

Dermatologunuza danışarak cildinizi aydınlatan aynı zamanda pigmentasyonunu eşitleyecek olan bir ürün cilt bakım ürünlerinizin arasına ekleyin.

Gözeneklere Karşı Önlem Almanın Zamanı

Bildiğiniz gibi sıcaklığın etkisi ile gözenekler kendi daha bir belli eder. Hazır bugünlerde güneş o sıcacık yüzünü saklamaya başladığı şu zamanlarda sizde gözeneklerinizi yok etmeye başlayın.

gözeneklere karşıtı ürün önerisi estee lauder
Estee Lauder Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher

Bu konuda bizim size önerimiz , hem gözeneklerinizi temizleyecek hem de cildinizi sıkılaştıracak bir serum kullanın.

Daha Etkili Bir Nemlendirici Kullanın

Havaların soğuması ile birlikte cildimizin en çok ihtiyacı olan şey nem ! Malumunuz yazın cildimizi nemlendirmek için genelde daha hafif formüllere sahip nemlendiriciler tercih ediyoruz.

en iyi nemlendirici origins
Origins – Make A Difference Plus +

Tabi, havaların soğuması ile birlikte hafif formüle sahip nemlendiricileri bir kenara kaldırıp, yerine daha yoğun formüle sahip aynı zamanda cildinizin susuzluğunu giderecek olan nemlendirici kullanmaya başlamalıyız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?