Uzmanından Erkeklere Özel 4 Diyet Önerisi

Erkekler İçin Diyet Önerileri

Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan’dan Erkeklere Özel Diyet Önerileri

Kadınlar kadar erkeklerde fazla kilolarından dönem dönem rahatsız oluyorlar. Yapılan bir araştırmaya göre dünyada kadınların %35,3 erkeklerin ise %33,3 ‘ü obezite için mücadele vermekte. Yapılan araştırmanın verilerine göre 20’li yaşlarda kadın ve erkeklerin son yıllarda obezite derecesi % 40 artmış olduğunu görülmekte. Tabi fazla kiloların sonucunda birtakım hastalıklarda gündeme gelmekte.

Bu kısa notu sizler paylaştıktan sonra konumuza hızlı bir giriş yapıyoruz.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürkan, erkeklerde özellikle göbek bölgesinde oluşan yağlanmaya dikkat çekiyor. Göbek bölgesinde oluşan yağlar, belli bir süre sonra vücudun çalışma mekanizmasında bozulmaya neden oluyor. Sağlıklı bir erkeğin vücudunda oluşan yağ miktarının % 8 ile 15 olması gerektiğini belirten uzman, eğer % 20’nin üzerine çıkmaya başlarsa, sağlığınızı zorlamaya başlayacağının altını çiziyor.

Erkeklere Özel Diyet Önerileri

erkekler için diyet zayıflama

👉 Günlük lif ihtiyacınızı karşılamak adına günde 3 öğün mutlaka sebze yemeği veyahut salata tüketmeye özen gösterin.

👉 Günde 3 litre su tüketmeyi ihmal etmeyin.

👉 Bir taraftan kan şekerinizi dengelemek adına, bir taraftan da metabolizmanızı canlı tutmak adına sabah kahvaltısı ve öğle yemeğinden sonra tam süt ile hazırlanmış kahve ve ayran tüketebilirsiniz.

👉 Fazla kilolarınızdan kurtulmaya çalıştığınız dönemlerde kendisi fazla yoracak ağır performans sporlardan uzak durun. Bu dönemde hafif tempolu, egzersizler yapabilirsiniz. ( Serbest yüzme – bisiklet – yürüyüş vb. )

Erkekler İçin Örnek Diyet Menüsü görmek isterseniz” Erkekler İçin En İyi Diyet Programı ” konumuza göz atabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?