30 Dakikalık Egzersizle Formda ve Zinde Kalın

Formda ve Zinde Kalmak !

Sizde pandemi sürecinden dolayı pek hareket edemeyenlerden misiniz ? Enerji modunuz düşük mü ? Harekete geçmek için bir işaret mi bekliyorsunuz ? Eğer bu sorulardan en az birine ” Evet ” diyorsanız, şuan için doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

Günde sadece 30 dakika kendinize ayırarak egzersiz yapıp hem kendinizi daha iyi hissedecek, hem de bağışıklık sisteminizi daha da güçlendireceksiniz.

Formda ve Zinde Kalmak İçin Yapabileceğiniz Bazı Uygulamalar

✔ MyFitnessPal

Pandemi sürecinde gereğinden fazla kalori alma ihtimali oldukça yüksek. Günlük kalori ölçünüzü kolaylıkla takip edebilmek için MyFitnessPal uygulamasından yararlanabilirsiniz. Bu uygulamayı telefonunuza yada tabletinize yükleyebilirsiniz. Uygulamaya yaşınızı, kilonuzu, boyunuzu ve aktivitelerinizi yazarak özelleştirip yapacağınız egzersizlerden sonra kaç kilo kaybedeceğinizi kayıt altına alabilirsiniz.

✔ Daily Yoga

Hem yeni başlayanlar için hem de profseyoneller için oldukça popüler uygulamalardan biri. Daily Yoga uygulamasının içerisinde pilates, yoga, meditasyon ve egzersiz programı için ayrılan 200’ün üzerinde rehberlik video bulunmaktadır.

✔ Argus

Argus ile hem günlük egzersiz programınızı ayarlayabilir hem de kalp ritminizi ölçebilirsiniz. Çok amaçlı bir uygulama olan bu uygulamada dilerseniz uyku performansınızı görüntüleyebilir, dilerseniz de tüketmiş olduğunuz gıdaların barkodunu okutup besin değerlerini öğrenebilirsiniz.

Seven – 7 Minute Workout

Bir taraftan spor yapmak istiyor ama yoğun egzersizlerden de pek hoşlanmıyorsanız bu uygulama tam sizlik ! Şuan için 30 milyonu aşkın bir kullanıcı kitlesine sahip olan Seven ‘da kendinize erişebilir hedefler belirleyip 7 dakikalık egzersiz videoları eşliğinde onlara ulaşabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?